K U L T U R A

Miodowy festyn w Swarzędzu

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu  Foto: Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu Foto: Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w SwarzędzuPokazy pszczelarskie, pokazy walk, rzemiosł i turniejów rycerskich, quiz, występ orkiestry dętej i… muzyka disco polo – między innymi takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy zjawią się na pikniku kulturalno-edukacyjnym Miodowe Lato w Skansenie. Impreza organizowana jest już po raz piąty.

Pszczelarze pokażą jak podbiera się miód z ula, odsklepia i wiruje go w specjalnych miodarkach – zachęcają organizatorzy – będzie kiermasz miodu i innych produktów pszczelich, a twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują swoje wyroby z motywami zaczerpniętymi z pasieki.

Spektakl Teatru Lalki i Aktora Teatryle pod tytułem Kubusiowie granie powinien zainteresować nie tylko najmłodszych. Będziemy mogli zobaczyć niezwykłe przygody małego misa z pszczołami.

Podczas całego pikniku na terenie skansenu będzie można odwiedzić obóz Drużyna Wojów Piastowskich Jantar, która przestawi widowisko historyczne osadzone w epoce średniowiecza, gdy w puszczach miód zbierali bartnicy.

Dla zwolenników aktywnego spędzania czasu zostanie zorganizowany już po raz piąty Chód po miód.

Panie zostaną zaproszone do udziału w konkursie z nagrodami o tytuł Królowej Miodowego Lata 2013 – dodają organizatorzy – na zakończenie pikniku uważni widzowie będą mogli sprawdzić zdobytą wiedzę pszczelarską w miodowym quizie.

Będą również występy muzyczne. Będzie także można bawić się przy znanych przebojach granych przez zespół Shakers Plus, wystąpi również Swarzędzka Orkiestra Dęta. Dla odmiany koneserzy muzyki klasycznej usłyszeć będą mogli gitarowe wykonanie utworów w których rozbrzmiewać będzie bzyczenie pszczół i trzmieli – informują organizatorzy.

Dzień w Skansenie zakończy koncert zespołu REDOX znanego m.in. z przebojów disco polo Zakochany klaun i najnowszego Jesteś sexi.

Piknik kulturalno-edukacyjny odbędzie się w Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu w niedzielę (18.08) od godziny 11:00 do 18:00.

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu Foto: Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu

11:00 – 18:00 – pokazy pszczelarskie
11:00 – Drużyna Wojów Piastowskich Jantar – pokazy walk, rzemiosł i turniejów rycerskich
12:00 – występ zespołu Shakers Plus
13:30 – konkurs o tytuł Królowej Miodowego Lata
14:00 – Kubusiowie granie – spektakl Teatru Lalki i Aktora Teatryle
14:45 – Drużyna Wojów Piastowskich Jantar
15:15 – występ Swarzędzkiej Orkiestry Dętej
16:00 – quiz miodowy
16:30 – występ zespołu disco polo Redox

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz