Lech Poznań – Korona Kielce 2:0 (2:0)

Przed meczem Kolejorza z Koroną Kielce  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Ostatnie spotkania Kolejorza pozostawiały wiele do życzenia. Czy dzisiaj Lech zdoła grą i wynikiem meczu z Koroną Kielce zmazać nienajlepsze wrażenie? Poznaniacy są faworytami, ale… w sporcie różnie bywa. O czym niestety mogliśmy się ostatnio przekonać.

Przed meczem Kolejorza z Koroną Kielce Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Bilety na mecz można było kupić za złotówkę. Sprzedaż zamknięto o godzinie 15:00, a z okazji skorzystało 30.186 osób. Całkowicie zamknięta będzie trybuna nr 2, czyli tak zwany kocioł. To konsekwencje wywieszenia obraźliwego dla Litwinów transparentu podczas meczu z Żalgirisem. Decyzję o zamknięciu trybuny podjął wojewoda. Czy Kolejorz będzie mógł liczyć na gorący doping? Raczej tak, bo kibole z kotła zostali przeniesieni na Trybunę im. H. Czapczyka. Tuż przed rozpoczęciem meczu przed zamkniętą trybuną został wywieszony transparent ZWYCIĘSTWAMI I ZAANGAŻOWANIEM ODBUDUJECIE NASZE ZAUFANIE!!!

Lech Poznań w dzisiejszym pojedynku zagra bez Jasmina Buricia i Dariusz Formelli. Tuż przed spotkaniem odbędzie się krótka ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata Bezdomnych w Piłce Nożnej.
Zapraszamy na relację minuta po minucie ze Stadionu Miejskiego od godziny 18:00.

KKS Lech Poznań

2 - 0

Korona Kielce

• 93' koniec meczu - dziękujemy za mecz i piękne bramki 🙂
  • 93' Hamalainen wykonuje, padają dwa strzały w kierunku ramki, ale nic z tego.
  • 93' jeszcze mamy rożny
  • 92' aaaaaaaaaaaaaaaj! było blisko, kolejny jęk zawodu - który to już dzisiaj?!?
  • 92' jeszcze próbujemy znaleźć lukę wobronie, jeszcze starają się wbić kolejnego gola
  • 91' kolejna akcja Lecha, kolejny strzał blisko bramki gości zatrzymany przez obronę
  • 90' sędzia dolicza 3 minuty
  • 90' wznawiamy grę od wolnego w połowie boiska
  • 89' uda im się jednak przedrzeć pod naszą bramkę, ale są mało skuteczni - na szczęście 😉
  • 89' piłkarze Korony walczą, ale są spychani na własną połowę
  • 88' Drewniak zastępuje Lovrencsicsa
  • 84' chwilę przed zmianą Ślusarskiemu zabrakło chyba centymnetrów, by pokonać wślizgiem bramkarza
  • 84' LECH - Pawłowski kończy grę zmieniony przez Drygasa
  • 83' Pawłowski po indywidualnym rajdzie indywidualnie strzela, ale bramkarz Korony piąstkuje piłkę
  • 82' atak prawą stroną, zatrzymany w zdecydowany sposób, ale - zdaniem sędziego - przepisowo
  • 81' a do końca spotkania zostało niecałe 10 minut - być może zostaną doliczone jakieś 2 minuty, bo do tej pory nie było zbyt wielu przerw w grze
  • 79' goście atakują, starają się rozciągnąć naszą obronę, ale ta na szczęście jest bardzo elastyczna i bardzo skuteczna - oby tak było do końcowego gwizdka
  • 73' KORONA - na boisko wszedł Dejmek
  • 75' Ślusarski fatalnie się pomylił inie trafił do niemal pustej bramki - ponownie było słychać jęk zawodu na trybunach
  • 73' Na trybunach zasiadło dokładnie 24.813 kiboli
  • 73' Możdżeń wywalczył rożny dla Kolejorza po serii efektownych zwodów
  • 71' seria dość przypadkowych podań i przejęć i Korona znalazła się pod bramką Kotora - na szczęście z tych przypadkowych sytuacji nie wyszło nic groźnego
  • 68' rożny dla Korony, pod bramką spory tłok i zamieszanie, gdy zawodnicy walczą w powietrzu o piłkę i kolejny rożny, po jego wykonaniu szybki kontratak Kolejorza, ale silny strzał Pawłowskiego na bamkę trafia w nogi obrońcy - szkoda
  • 66' Pawłowski otrzymuje piłkę, jest sam na sam z bramkarzem gości, odbiera i biegnie w jego stronę... gwizdek,spalony
  • 65' Hamalainen dośrodkowuje, ale chyba Lovrencsics zostaje osaczony dosłownie przez dwóch obrońców i traci niestety piłkę
  • 63' Korona - boisko opuszcza Kiełb, a w jego miejsce grę zaczyna z numerem 15 Sierpina
  • 62' akcja za akcją, atak za atakiem pod bramką gości - ci zaczynają nerwowo wybijać piłkę - jak najdalej
  • 61' kolejny aut dla Lecha i piłka szybko wraca na boisko, po akcji lewą stroną na polu karnym pada Ślusarskis,ale sędzia nie widzi tu faulu
  • 59' jakaś kontuzja piłkarza Korony (Kiełb) i znowu na murawie pojawilisię ratownicy
  • 58' Janota, który wszedł w drugiej połowie był teraz naprawdę niebezpiecznie bliski wbicia nam gola - na szczęście starał się to zrobić samodzielnie, a jego zamiary dobrze odczytał Kotorowski
  • 56' małe nieporozumienie między Pawłowskim a Ślusarzem i tracimy piłkę
  • 55' goście dość długo utrzymywali się przy piłce,starali się podejść pod bramkę Kotora - nie tracą woli walki,a więc przed nami kolejne minuty ciekawegowidowiska
  • 52' akcja gości środkiem pola, ale nasza obrona znów jest skuteczna - piłkarz Korony zwraca uwagę kolegom na murawę, która dość łatwo się zrywa kopnięta butem
  • 50' dwukrotnie atakujemy prawą stroną, dwukrotnie piłkę wybijają obrońcy i nie udaje się skutecznie dośrodkować
  • 48' ok - podnosi się, trzyma za głowę i schodzi na chwilę z boiska
  • 47' oj... na boisku leży Lovrencsics pozderzeniu głową z Sylwestrzakiem, nie wygląda todobrze, nie rusza się, wbiegają ratownicy
  • 47' Korona wykonuje aut na wysokości pola karnego, ale piłkę pewnie wyłapuje Kotor
  • 46' zaczynamy drugą połowę 🙂 czss na kolejne gole dla Kolejorza!
  • 45' Kolejorz - za Teodorczyka wszedł Ślusarski, Kielce - Golański został zmieniony przez Stano
  • 45' koniec pierwszej częśći - dobry wynik przed zejściem do szatni 🙂
  • 44' goooooooooooooooool! Vojo tym razem!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂
  • 39' goooooooooooooool! wreszcie! Teodorczyk korzysta z okazji! Radość wielka na trybunach 🙂 na murawie też
  • 36' tym razem Korona ma kolejny rzut wolny, ale daleko od bramki Kotora - po krótkiej wymianie piłek przejmuje ją Pawłowski i z poświęceniem utrzymuje się przy niej, niestety po podaniu znów ją tracimy - brakuje cały czas precyzji, zbyt często bezsensownie tracimy okazje, gubimy piłkę
  • 34' próbujemy, naciskamy,ale póki co wywalczyliśmy kolejny rożny, po nieco bezładnej kopaninie piłka cały czas krąży wokół pola karnego i po strzale Lovrencsicsa wychodzi za bramkę, ale dotyka ją jeszcze któryś zgości-kolejny rożny
  • 33' po dośrodkowaniu Lovrencsicsa mamy rożny
  • 31' Przed chwilą piłkę zgubił Vojo i szybkoprzejęła ją Korona
  • 31' Niestety nam także podejście pod bramkę Małeckiego przychodzi z trudem
  • 30' za nami pierwsze 2 kwadranse meczu, wyrównanego meczu. Goście wykonują rzut wolny i nadal nie mają na szczęście pomysłu jak pokonać najpierw naszą obronę, a potem Kotora 🙂
  • 27' dośrodkowanie porajdzie prawą stroną, piłka mija 3!!!! naszych zwwodników, ale żaden z nich nie dochodzi... do piłki, a na trybunach słychać jęk zawodu
  • 26' po przerwanej akcji min Hamalainena, Korona szybko kontratakuje, ale na szczęście gubi się pod naszą bramką, odbieramny im piłkę i... gubimy ją jeszcze na własnej połowie nie jest dobrze
  • 25' goście atakują, ale po spalonym sędzia zatrzymuje akcje
  • 23' Teraz bliski stworzenia groźnej sytuacji był Vojo, ale znowu zabrakło dobrego wykończenia, piłka mu uciekła i nici z nadziei na gola 🙁
  • 21' Hamalainen podaj do Pawłowskiego, ale znowu zbyt mało precyzyjnie i z dobrze wymyślonej akcji nie ma gola
  • 20' teraz my prowadzimy atak prawą stroną, ale dośrodkowanie okazuje się zbyt mocne i piłka nieopanowana chyba przez Teodorczyka opuszcza boisko
  • 18' goście atakują oprawą stroną, ale nasza linia obrony tym razem skutecznie ich zatrzymała i zaczynamy od bramki
  • 17' wykonuje Janota, który wrzucił piłkę dośrodka i tamgłówką wkierunku bramki skierował piłkę napastnik Korony,ale na szczęście nasz bramkarz był w dobrymmiejscu
  • 16' teraz wolny ma Korona wpodobnejodległości, ale do naszej bramki
  • 16' było dośrodkowanie, ale piłka cały czas trafia pod nogi albo na głowy przeciwników...
  • 15' po faulu na Teodorczykumamy rzut wolny jakieś 35m od bramki gości
  • 13' ucierpiał jeden z zawodnikówKorony w starciu zktórymś z naszych napastników, po interwencji lekarza musi on opuścić na chwilę boisko
  • 12' Lech cały czas próbuje, ale podania ze skrzydeł nie docierają do adresatów, są przechwytywane przez piłkarzy w żółto-czerwonych strojach
  • 9' Korona ma naprawdę dobrą obronę - do tej pory bez większych problemów radzi sobie z każdą próbą ataku, czy choćby zbliżenia się z piłką w pobliże własnej bramki
  • 7' trudnozbudować nam skuteczną akcję i oprzebić się w pobliże bramki gości, dobrze pilnują środka boiska
  • 6' Kolejorz ma chyba najwierniejszych kiboli na świecie i ich doping robi wrażenie - tak, pamiętamy że ostatnio się nie popisali
  • 6' co nas oczywiście szczególnie nie martwi
  • 5' rożny wykonany, ale bez pomysłu jak zamienić go na gola
  • 5' pierwszy rożny dla gości, a nam się zresetował komputer, dlatego na chwilę zniknęła nasz relacja
  • 1' na murawie na razie spokojnie, ale na trybunach baaaaaaaaaardzo głośno, a przed sekundą pierwsza akcja pod bramką gości i pierwsze brawa od kiboli
  • 0' zaczynamy!
  • 0' ogłuszające gwizdy podczas prezentacji drużyny gości, gorący doping przy prezentacji Kolejorza
  • 0' na trybunach jest ok. 30.000 kiboli i to słychać i jest dobrze 🙂
  • 0' przed meczem odbyła się krótka ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata Bezdomnych w Piłce Nożnej
  • 0' Dzień dobry - trybuna 2 zamknięta i pusta, jest tylko transparent ZWYCIĘSTWAMI I ZAANGAŻOWANIEM ODBUDUJECIE NASZE ZAUFANIE!!!