Kolejny medal dla Polaków na pływackich mistrzostwach

Paweł Furtek  Foto: ARENA Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu / Adam Osiński

Paweł Furtek Foto: ARENA Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu / Adam Osiński Mamy kolejny sukces naszych reprezentantów na Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbywają się na Termach Maltańskich. Srebrny medal na dystansie 1.500 m stylem dowolnym zdobył Paweł Furtek.  To pierwsze międzynarodowe osiągnięcie tego 18-letniego zawodnika.

Walka o pierwsze miejsce w najdłuższej pływackiej konkurencji toczyła się do ostatnich metrów między Furtkiem, a zawodnikiem z Czech Janem Micką – relacjonuje Ewa Szumowska – ostatecznie Furtek musiał uznać wyższość Czecha, który dzień wcześniej triumfował na dystansie 400 metrów stylem dowolnym.

Jan Micka rezultatem 15:13,51 s. sięgnął po złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów. Zaraz za nim plasował się Furtek – 15:13,85 s. Na podium stanął również reprezentant Celeb Hughes z Wielkiej Brytanii. Wojciech Wojdak, drugi z naszych reprezentantów, zajął czwarte miejsce.

To drugi medal dla reprezentacji Polski na tych zawodach. Pierwszego dnia zdobyliśmy złoto w sztafecie 4 x 100 metrów stylem dowolnym mężczyzn.

W piątek, a więc trzeciego dnia mistrzostw Europy Juniorów rozegrane zostaną finały wyścigów na 200 m stylem motylkowym mężczyzn, 200 m stylem klasycznym kobiet, 100 m stylem dowolnym mężczyzn, 200 m stylem zmiennym mężczyzn, 50 m stylem grzbietowym kobiet i 50 m klasycznym mężczyzn oraz wyścig na najdłuższym dystansie 1.500 m stylem dowolnym kobiet – informuje Ewa Szumowska – rozegrane zostaną również dwie konkurencje sztafetowe  4 x 200 m stylem dowolnym mężczyzn oraz 4 x 100 m stylem zmiennym kobiet.

Zawody pływackie są niezwykle emocjonujące, zatem zachęcamy do kibicowania. Zmagania juniorów w pływaniu może z trybun obserwować aż 3.800 osób. Wstęp na nie podczas Mistrzostw jest bezpłatny.

Niedziela 14.07

Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu Foto: Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu / Adam Osiński