Aglomeracja

Spływaj młody!

Kajakowa masa krytyczna - spływ Wartą z Puszczykówka do Mostu Rocha  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kajakowa masa krytyczna - spływ Wartą z Puszczykówka do Mostu Rocha Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterNie wszyscy mogą wyjechać z miasta na obozy, kolonie czy wczasy. Wakacje spędzone jednak w naszej aglomeracji wcale nie muszą oznaczać nudy! Propozycji atrakcyjnego spędzenia dwóch miesięcy wakacji jest naprawdę wiele. Jedną z nich mogą być spływy kajakowe, które organizuje Młodzieżowy Ośrodek Sportowy.

Spływy będą organizowane każdego tygodnia tak w lipcu jak i sierpni. Rozpoczynać się będą zawsze w środy, z jednym wyjątkiem 15 sierpnia. Kolejną dobrą informacją jest to, że są one całkowicie darmowe! Trzeba tylko samemu dotrzeć na miejsce zbiórki, ale wcześniej zarejestrować się na liście uczestników (poniżej instrukcja jak to zrobić). Liczba miejsc na spływach jest ograniczona.

Dzieci poniżej 10 roku życia mogą wziąć udział w spływie pod warunkiem obecności rodzica – wyjaśniają organizatorzy – natomiast starsza młodzież musi mieć ze sobą pisemną zgodę opiekuna.

Najbliższy spływ został zaplanowany na środę 10 lipca. Jego uczestnicy pokonają trasę z Poznania do Biedruska, a więc trasę liczącą około 20 km. Powinno to zająć około 3 godzin wiosłowania. Zbiórka osób, które zapisały się na ten spływ odbędzie się przy moście św. Rocha o godzinie 9:00. Przypominamy, że organizator nie zapewnia transportu z Biedruska do Poznania.

Jak już wcześniej pisaliśmy na wszystkie spływy obowiązuje wcześniejsza rezerwacji miejsc. Można to zrobić dzwoniąc pod numer 618 77 34 11 lub wysyłając maila na adres k.szulc@posir.poznan.pl. Szczegóły dotyczące miejsc zbiórki, transportu i programy minutowe będą na bieżąco zamieszczane tutaj.

Oto zaplanowane na całe wakacje trasy spływów:

10.07: Poznań – Biedrusko, 20 km (około 3h płynięcia)
17.07: Poznań – Mściszewo, 25 km (4h płynięcia)
24.07: Luboń – Owińska, 25 km (4h płynięcia)
31.07: Malta
07.08: Poznań – Owińska, 15 km (2-2,5h płynięcia)
15.08: Rogalinek – Poznań, 24 km (4h płynięcia)
21.08: Luboń – Poznań, 10 km (2h płynięcia)
28.08: Malta

Kajakowa masa krytyczna - spływ Wartą z Puszczykówka do Mostu Rocha Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz