POZnań

Kejtry na Cytadeli

Dog Chow - Latające psy. Poznań Cytadela  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Przez cały weekend kejtry będą w centrum uwagi wszystkich, którzy odwiedzą Cytadelę. Przed nami kolejna już edycja zawodów Dog Chow Disc Cup w których weźmie udział ponad 190 zawodników z Polski, Czech, Niemiec i Rosji oraz Kejtrówka 2013. To ostatnie wydarzenie organizowane jest w ramach programu miejskiego Kejter też poznaniak i odbędzie się w formie rodzinnego pikniku.

Dog Chow - Latające psy. Poznań Cytadela Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterNa Cytadeli wylądują różnorodnej rasy, maści i wielkości psy, które zagwarantują moc widowiskowych zmagań dogfrisbee – zachęcają organizatorzy – dodatkowo, w trakcie zawodów udzielane będą bezpłatne porady ekspertów w zakresie żywienia i zachowania zwierząt.

Rozgrywki odbędą się na polanie pod Dzwonem Pokoju na Cytadeli. Pierwsze w sobotę już o godzinie 9:00.

Podczas dwóch dni trwania zawodów obejrzymy zmagania zawodników startujących w konkurencjach dystansowych, polegających na aportowaniu przez psa lecącego dysku, czyli Toss & Fetch oraz Freestyle – najbardziej widowiskowej formy dogfrisbee, w której zawodnicy przez dwie minuty prezentują dowolny program złożony z różnych powietrznych ewolucji, wykonywanych przez psa – podkreślają organizatorzy.

Pierwszego dnia zawodów na polach startowych zobaczymy zarówno debiutantów, jak i zespoły aspirujące do wyższej ligi. Konkurować będą w kategoriach Starters i Pro Toss & Fetch. Drugi dzień to to czas ostatecznej rozgrywki najlepszych zawodników (kategorie Super) wzbogaconej o konkurencję zainaugurowaną w ubiegłym roku, czyli Frisbatelkę, a więc pojedynek rozgrywany na zakończenie zawodów, w którym zmierzą się dwa najwyżej ocenione zespoły.

Na widzów czekają również pokazy sportowego posłuszeństwa oraz popisy psich sztuczek. Dodatkową atrakcją będą także niezwykle lubiane przez widzów pokazy zaganiania owiec i kaczek, szkółka frisbee oraz widowiskowe zawody w Dog Diving, czyli skoku psów do wody.

Zawody z cyklu Dog Chow Disc Cup rozgrywane są w przepięknych sceneriach lokalnych parków, uczestnicy, bez względu na panującą aurę zawsze dają z siebie wszystkomówi Dariusz Radomski, trener i prekursor idei dogfrisbee w Polsce – czy świeci słońce, wieje wiatr, czy pada deszcz, starają się dostarczyć widzom niesamowitych wrażeń wizualnych, a swoim czworonożnym przyjaciołom masę zabawy z plastikowym dyskiem. Bo naszym wspólnym celem jest właśnie zabawa, która udziela się nie tylko startującym w zawodach uczestnikom.

Zawodom towarzyszyć będzie ponownie KEJTRÓWKA 2013. Wszyscy właściciele kjtrów małych i dużych będą mogli sprawdzić umiejętności swego pupila w ramach szkółek dog frisbee i agility.

Dodatkowo, każdy będzie mógł sprawdzić poziom posłuszeństwa swojego psa dzięki młodej w Polsce dyscyplinie, jaką jest Rally – Obedience – zapowiadają organizatorzy, którzy przewidzieli również pokazy psich terapeutów i pierwszej pomocy dla psa.

Program imprezy na sobotę znajdziesz klikając tutaj, a na niedzielę tutaj.

Dog Chow - Latające psy. Poznań Cytadela Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz