POZnań

TEDxPoznań już wkrótce!

Ted'x  Foto: facebook

Na te kreatywne wydarzenia trudno się dostać! Spotkania stają się często inspiracją do…. tego, czego akurat potrzebujemy, rozwoju osobistego, firmowego. A na TEDx’ie spotkać możemy naprawdę ciekawych ludzi! Rozpoczęły się już zapisy!

Ted'x Foto: facebookUznany i ceniony na świecie designer, jedyny w Polsce senselier i najmłodszy laureat plebiscytu „Kulturysta Roku 2012” to jedynie kilku z kilkunastu prelegentów, którzy 22 czerwca wystąpią podczas TEDxPoznań.

Tegoroczny temat przewodni wydarzenia skrywa w sobie wystąpienia z takich dyscyplin jak design thinking, sieci społecznościowe, rewitalizacje przestrzeni miejskiej, storyteling w reportażu i biznesie czy język zapachów. Chętne osoby, które chcą znaleźć się wśród publiczności wydarzenia, mogą już zgłaszać swój udział na stronie www.tedxpoznan.pl

Koncepcja TEDxPoznań 2013 zbudowana jest wokół hasła przewodniego „Kontrasty”, w ramach którego wyodrębnione zostaną trzy panele tematyczne: „Przestrzeń rzeczywista”, “Przestrzeń osobista”, “Przestrzeń myśli”. – Mówi Tomasz Kretek, jeden z organizatorów wydarzenia. Chcemy by hasła poznańskiej edycji konferencji TED inspirowały, lecz nie ograniczały. Dlatego też do grona prelegentów zaprosiliśmy osoby związane z wieloma dziedzinami. – dodaje.

Kontrasty to nieodzowna część zapachowego krajobrazu różnych kultur. Czy czystość pachnie mydłem czy smołą? Czy zapach przekopanej ludzką ręką ziemi może po drugiej stronie świata być synonimem luksusu? O tym uczestnikom poznańskiej edycji konferencji TED opowie Marta Siembab, jedyny w Polsce senselier, czyli trener zapachowy. Michael B. Hardt – ceniony na świecie konsultant w zakresie designu ukaże kontrasty związane z projektowaniem. Na charakterystycznym czerwonym iksie, na scenie w Concordia Design wystąpią również Daniel Rycharski, „Kulturysta Roku 2012”, twórca mobilnej kapliczki – galerii sztuki współczesnej oraz Franciszek Sterczewski – współtwórca reaktywowanego Kina Grunwald w Poznaniu. Pełną listę prelegentów i program tegorocznej edycji wydarzenia znajdziesz tutaj.

Bardzo ważną, nieodłączną częścią konferencji TED jest widownia. Kto może wziąć udział w wydarzeniu? Każdy kto lubi i ceni konferencje TED i chciałby przyjść i na żywo wysłuchać zaproszonych gości, a także skorzystać z możliwości rozmowy z nimi. W tym roku w strefie dla publiczności organizatorzy przygotują miejsce dla 200 osób. Wystarczy zarejestrować się klikając tutaj.

Co to jest TED (Technology, Entertainment and Design) – konferencja naukowa organizowana przez amerykańską Sapling Foundation. Jej celem jest popularyzacja – jak głosi motto – “idei wartych rozpowszechniania”. Pierwsza odbyła się w 1984 w zamierzeniu jako jednorazowe wydarzenie. W 1990 odbyła się w Monterey w Kalifornii i od tego czasu jest imprezą organizowaną corocznie. Początkowo miała głównie technologiczny profil, ze względu na bliskość Doliny Krzemowej. Obecnie jej tematyka dotyczy także nauki i kultury.

Oprócz oficjalnych konferencji TED są także TEDx (TEDx, x = independently organized event), niezależne i organizowane lokalnie, podlegające niektórym regułom TED. Jednym z takich wydarzeń jest TEDxPoznań.

TEDx Poznań 2012 Foto: TEDx Poznań / Michał Leśniewski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz