Pucharu Polski w Judo – srebro w Poznaniu

Pucharu Polski w Judo Suchy Las 2013  Foto:

W sobotę 27 kwietnia 2013 w Hali Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie, odbył się wielki turniej – Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo. Organizatorem turnieju był klub sportowy Judo UKS Gimnazjon Suchy Las, Polski Związek Judo, Urząd Gminy Suchy Las oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Tym razem o medale walczyło ponad 500 juniorek i juniorów młodszych, czyli chłopców i dziewcząt z roczników 1996 -1999.

Najlepsi judocy i judoczki, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy. W kategorii 52kg wśród kobiet srebro wywalczyła Anna Walkowiak z PKS OLIMPIA. W swojej walce o srebrny krążek stoczyła 4 zwycięskie walki. Niestety w walce o złoto uległa judoczce Julii Kowalczyk z Polonii Rybnik.

„To wspaniałe uczucie, kiedy pot wylany na treningu owocuje medalem na Pucharze Polski.” mówi srebrna medalistka. „Całe środowisko PKS OLIMPIA jest niezmiernie zadowolone z takiego wyniku. Ania jest utalentowaną i co bardzo ważne pracowitą zawodniczką. Myślę, dobrze rokuje na przyszłość” dodaje trener poznańskiej judoczki Józef Rainczuk”.

Z PKS OLIMPIA w zawodach wystartowali także Marta Stańczyk, Szymon Buksa oraz Radosław Kasprzyk, który niestety zakończyli starty na poziomie walkach eliminacyjnych.