Centrum

Podejrzany alkohol w popularnym lokalu w centrum

Kontrola Izby Celnej w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl

Kontrola Izby Celnej w Poznaniu Foto: lepszyPOZNAN.plNiektóre lokale w centrum miasta choć mają swoich stałych bywalców, nie zawsze działają w zgodzie z prawem i… sąsiadami. Dla wielu mieszkańców na przykład ulicy Wrocławskiej puby, czy zwane bardziej swojsko pijalnie, działające przez niemal całą noc są – lekko to ujmując – uciążliwe. W jednym z takich miejsc znaleziono właśnie podejrzany alkohol, który był sprzedawany gościom.

Równocześnie w trzech lokalach gastronomicznych w okolicach Starego Rynku została przeprowadzona w piątek kontrola. Funkcjonariusze Urzędu Celnego w Poznaniu oraz policjanci sprawdzali czy sprzedawana wódka miała znaki akcyzy. Przedmiotem kontroli było również zbadanie legalności pochodzenia wyrobów akcyzowych, dowiedział się portal lepszyPOZNAN.pl.

W jednym z lokali, wśród prawidłowo oznaczonych wyrobów ujawniono 63 butelki wódki o pojemności 0,5 l bez polskich znaków akcyzy, z informacji zamieszczonych na etykietach butelek wynikało, że są to produkty “własnego wyrobu” – poinformował Cezary Kosman z Izby Celnej w Poznaniu – ponadto w pomieszczeniach lokalu ujawniono szklany gąsior o pojemności 25 litrów, w którym znajdowało się około 5 litrów spirytusu zmieszanego z owocami cytryny.

Podczas kontroli wszystkie butelki bez akcyzy oraz szklany gąsior zostały zatrzymane jako materiał dowodowy. Urząd w osobnym postępowaniu będzie teraz ustalał skąd pochodzi podejrzany alkohol. Zostanie również zbadany skład chemiczny zabezpieczonych wyrobów.

Izba Celna nie poinformowała jakie lokale zostały skontrolowane i w którym z nich wykryto nieprawidłowości.

Informację o przeprowadzonej kontroli otrzymaliśmy od czytelników – dziękujemy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz