BizNews

Małpka Express zapowiada szybki rozwój

Małpka Express  Foto: Małpka Express

Małpka Express Foto: Małpka ExpressNależąca do poznańskiej spółki sieć sklepów Małpka Express otwiera kolejne sklepy w całej Polsce. Zapowiada, że do końca tego roku będzie ich już 200. W ciągu najbliższych lat firma chce przeznaczyć na rozwój 600.000.000 złotych.

Pierwszy sklep sieci powstał w marcu 2012 roku w Szczecinie. Teraz działają 64 lokale na terenie 11 województw. Do końca tego roku spółka chce otworzyć 150 nowych placówek. W przyszłym roku w planach jest uruchomienie 200 sklepów. Od roku 2015 sieć ma się powiększać o 300 sklepów rocznie.

Naszym celem jest zdobycie silnej pozycji w ścisłej czołówce rynku convenience, a bez dynamicznej ekspansji nie uda nam się tego celu osiągnąć – mówi Maciej Szturemski, Prezes Zarządu firmy Małpka – zamierzamy sfinansować projekt wykorzystując zarówno środki własne jak i dostępne na rynku instrumenty finansowe, rozważamy także możliwość rozszerzania zasięgu naszej sieci drogą przejęć, jednak w tym przypadku kluczowym czynnikiem jest spełnienie przez potencjalne podmioty wszystkich stawianych przez nas wymagań, tak aby nasz koncept sklepów był spójny i powtarzalny.

Sklepy w sieci Małpka Express prowadzone są na zasadach systemu partnerskiego. W odróżnieniu od franczyzy, taka forma współpracy nie wymaga od partnera wniesienia opłaty wstępnej, co znacznie ogranicza koszty rozpoczęcia działalności. Prowadzący sklep musi zainwestować w kasę fiskalną oraz zapłacić za pozwolenia na sprzedaż alkoholu. W zamian dostaje od spółki wyposażoną placówkę handlową, wsparcie techniczne i marketingowe oraz gwarantowane miesięczne wynagrodzenie.

Do tej pory najwięcej sklepów zostało otwartych w Poznaniu, gdzie jest ich 13, oraz w Szczecinie. Działa tam w tej chwili 7 sklepów.

Małpka Express Foto: Małpka Express

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • siec jak nazwa – bez sensu, wczoraj kupowalem tam piwo i juz wiecej nie pojde, jakies malolaty kupowaly pzrede mna babka przy kasie nawet nie mrgnela okiem i od razu im spzredala, zenada po prostu

  • ja wlasnie dzisiaj bylam przy placu bernardynskim spzredawczyni palila przed wejsciem i nwet sie nie ruszyla jak weszlam do sklepu… wszytsko drogie jak cholera, jak szybko weszlam tak szybko wyszlam