Jeżyce

100 lat harcerstwa na Jeżycach

100 lat harcerstwa na Jeżycach   Foto: 100 lat harcerstwa na Jeżycach

Maciej Siwiński

100 lat harcerstwa na Jeżycach  Foto: 100 lat harcerstwa na Jeżycach 2013 rok, to dla naszego Hufca okres świętowania. Obchodzimy swoje 100-lecie. Przez ten czas skupialiśmy harcerzy z Winiar, Sołacza, Bonina, Ogrodów, Podolan, Woli, Ławicy, Golęcina, Smochowic, Krzyżownik, Strzeszyna, Kiekrza i Jeżyc. Obecnie w naszych szeregach jest ponad 400 osób w gromadach zuchowych, drużynach harcerskich, starszoharcerskich, wędrowniczych, a także kręgach seniorów.

Przez cały rok organizowane są imprezy, które mają na celu promocję jeżyckiego harcerstwa w Poznaniu, historii dzielnicy, a także zaangażowanie niezrzeszonych mieszkańców miasta do udziału w harcerskich zajęciach.

Głównym punktem obchodów będzie festyn rodzinny zorganizowany w Parku Sołackim. Każdy będzie mógł wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez harcerzy. Tego samego dnia odbędzie się uroczysty apel, defilada ulicami miasta i msza św. Pozostałe imprezy to m.in. wystawa historyczna w siedzibie naszego hufca, Mistrzostwa Poznania Harcerzy w Biegach Przełajowych, Jeżycki Harcerski Bieg Nocny, zbiórka krwi, a także produkcja filmu o historii hufca. Udział w wydarzeniach jest wolny i otwarty również dla osób nie będących członkami ZHP.

Wszystkie wydarzenia organizowane są przez Komendę Hufca ZHP Poznań-Jeżyce oraz przez podległe jej jednostki harcerskie. O przebiegu obchodów informujemy na naszej stronie internetowej http://jezyce.zhp.wlkp.pl oraz na specjalnym profilu na portalu facebook.

100 lat harcerstwa na Jeżycach  Foto: 100 lat harcerstwa na Jeżycach

Oto dwie najbliższe imprezy w ramach obchodów 100-lecia harcerstwa na Jeżycach.

23 lutego – Zbiórka krwi. Łącząc obchody naszego stulecia oraz Dzień Myśli Braterskiej dajemy możliwość honorowego oddania krwi. Zbiórka odbędzie się w siedzibie hufca przy ul. Widnej 3, w godz. 9:00 – 14:00. Zbiórka będzie przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i będzie otwarta dla wszystkich chętnych.

2 marca – Mistrzostwa Poznania Harcerzy w Biegach Przełajowych. Mistrzostwa organizowane są na dystansie 5 km dookoła Jeziora Rusałka. Do udziału w zawodach zapraszamy harcerzy z całej Wielkopolski, a także rodziców i przyjaciół, którzy wspierają nasze działania w drużynach. Dla dzieci poniżej 16 roku życia przewidziane są biegi na krótszych dystansach, a dla spacerowiczów marsz Nordic Walking. Organizatorem Mistrzostw jest 43 Poznańska Drużyna Harcerska „Honker” oraz Stowarzyszenie Grand Prix Poznania. Strona internetowa: http://43pdh-honker.pl/mistrzostwa

O kolejnych będziemy was informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz