POZnań

Wachlarz możliwości!

NGO  Foto:

Na 40 specjalnie przygotowanych stoiskach poznańskie organizacje pozarządowe będą prezentowały swoją ofertę mieszkańcom Poznania. Na placu Wolności spotkacie kuglarzy i nietoperze, będziecie mogli obejrzeć pokazy judo, pokaz psów asystentów, ratownictwa medycznego a także liczne występy artystyczne. Dzieci będą mogły poznać zapomniane gry i zabawy ludowe. Każdy będzie mógł zagrać w mini-grę miejską “Szlakiem poznańskich NGO”. To wszystko w sobotę 8 września.

NGOIII Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych inauguruje obchody Tygodnia Organizacji Pozarządowych. W dniach od 10 do 14 września poznańskie organizacje pozarządowe przygotowały bogatą ofertę dla mieszkańców Poznania, którzy będą mogli zapoznać się z pozarządowym wachlarzem możliwości, a w nim: szkolenia, konferencje, przegląd reklamy społecznej, debaty, drzwi otwarte w siedzibach organizacji i placówkach prowadzonych przez organizacje, możliwość skorzystania z indywidualnych porad doradców zawodowych, psychologów i wiele innych.

Po raz pierwszy kalendarz imprez ułożony jest z podziałem na obszary merytoryczne organizowanych przedsięwzięć, a każdyz obszarów przyporządkowany jest do konkretnego dnia: Ekologia – poniedziałek 10 września, Zdrowie, aktywność fizyczna i edukacja – wtorek 11 września, Kultura, sztuka – środa 12 września, Aktywność obywatelska wolontariat ekonomia społeczna – czwartek 13 września, Niepełnosprawni, wsparcie społeczne – piątek 14 września

W sobotę organizatorzy zachęcają do przyniesienia wachlarzy – zrobione własnoręcznie, kupionych lub znalezionych w szafie ciotki albo babci! Pomysły i technika wykonania jest całkowicie dowolna: mogą to być wachlarze kolaże, wydzieranki, wyklejanki, które mają symbolizować wachlarz możliwości jakie dają organizacje pożytku publicznego. Właściciele najbardziej oryginalnych wachlarzy mogą liczyć na nagrody.

Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium