K U L T U R A

ENEMEF: Europa Woody’ego Allena

enemef  Foto: enemef

enemef Foto: enemefZapraszamy na niezwykłą podróż po Europie, którą zobaczymy dzięki filmom Woody’ego Allena. Wszystko to jednej nocy spędzonej w kinie! Czas na kolejny nocny maraton filmowy ENEMEF: Europa Woody’ego Allena.

Tym razem zapraszamy na spotkanie z jednym z najbardziej charakterystycznych współczesnych reżyserów, w trakcie którego można będzie zobaczyć cztery wciągające, inteligentne, ironiczne, przewrotne, a także dowcipne filmy.

Atrakcją specjalną tego ENEMEFu jest specjalny, premierowy pokaz najnowszego filmu Allena Zakochani w Rzymie – zachęca Iza Kieszek, współorganizatorka maratonu – na ekranie zobaczymy między innymi Ellen Page, Penelope Cruz, czy Jessie Eisenberg.

Wszystkie filmy tej edycji nocnego maratonu zobaczymy w Multikinie Malta oraz Multikinie Stary Browar w piątek 24 sierpnia. Początek pierwszego seansu jak zawsze o godzinie 22:00. Bilety są już w sprzedaży, a kosztują od 17,00 do 29,00 złotych za całą noc! Podwójne zaproszenia będziecie mogli wygrać na profilu portalu lepszyPOZNAN.pl na fb – znajdziesz nas tutaj.

Rejestrując się na stronie ENEMEF można zagłosować na kolejność emisji filmów w trakcie tego maratonu, zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się spotkaniach mailem lub SMSem, oraz wygrać zniżkę!

Przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – wyjaśnia Iza Kieszek – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Tym razem dodatkową atrakcją jest szansa na wygranie jednego z 1650 biletów lotniczych na przelot tam i z powrotem, ufundowanych przez linie lotnicze Ryanair – sponsora tej edycji Nocnych Maratonów Filmowych.

Oto repertuar Nocy Woody’ego Allena:

Premierowo wyświetlony zostanie film Zakochani w Rzymie – to komedia poświęcona Amerykanom i Włochom zmagającym się w Wiecznym Mieście z rozlicznymi miłosnymi perypetiami. W “Zakochanych w Rzymie” zobaczymy doskonałych aktorów młodego pokolenia m.in.: Jessiego Eisenberga znanego z “The Social Network”, a także Ellen Page, która podbiła serca widzów rolą w “Juno” oraz niekwestionowane gwiazdy jak Penelope Cruz czy Alec Baldwin.

Woody Allen był nie tylko odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię, ale pojawia się także na ekranie jako jeden z głównych bohaterów.

O północy w Paryżu – największy przebój Allena od 25 lat i jedna z najlepszych komedii 2011 roku. Gwiazdorska obsada, magiczny Paryż, podróż w przeszłość i inteligentny humor gwarantują świetną zabawę.

Inez i Gil właśnie się zaręczyli i przyjeżdżają do Paryża by zaplanować ślub. Wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul oraz tajemnicza i zmysłowa Adriana. W czarujących zakątkach Paryża rad Gilowi będą udzielać: Picasso, Hemingway i Dali.

To nastrojowy film z cudownymi ujęciami tego miasta nocą, świetnymi kreacjami aktorskimi, doskonałym humorem. Wciąga i powoduje przyjemny szum w głowie jak kieliszek dobrego wina.

Zobaczymy film Vicky Cristina Barcelona – trzy piękne aktorki i przystojny aktor, a do tego hiszpański temperament i magiczna Barcelona sprawia, że to niezwykle zmysłowy film.

Młode Amerykanki, rozważna Vicky i romantyczna Cristina przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Już pierwszego wieczoru poznają fascynującego mężczyznę, malarza Juana Antonio. Ulegają jego urokowi i dają się wciągnąć w romans. Dla Vicky, to tylko chwilowa słabość i kobieta (nie bez żalu) wraca do swojego narzeczonego i wychodzi za niego za mąż. Cristina zamieszkuje z Juanem Antonio, a kiedy pojawia się jego była żona – piękna i nieobliczalna Elena, bohaterowie wchodzą w skomplikowaną, burzliwą i namiętną relację, która odmieni ich życie.

Vicky Cristina Barcelona to typowo allenowska komedia, gorzka i przewrotna, inteligentna i zabawna, a przy tym świetnie zagrana.

Wszystko gra to nieco zaskakujący film Woody’ego Allena z piękną Scarlett Johansson w roli femme fatale. “Wszystko gra” to połączenie romansu, thrillera i dramatu.

Młody i ambitny Chris jest byłym tenisistą i trenerem w klubie dla high-society. Tam poznaje Chloe – córkę znanego brytyjskiego milionera. Szybko wżenia się do bogatej rodziny i pnie po szczeblach kariery. Wszystko zmieni się jednak, kiedy pozna Nolę Rice – dziewczynę taką jak on. Początkująca aktorkę, która przypadkiem znalazła się w świecie angielskiego establishmentu i wielkich pieniędzy. Czy będzie potrafił zrezygnować z majątku dla prawdziwej namiętności?

Wybitny dramat kryminalny z wątkiem miłosnym w tle. Mistrz obserwacji Woody Allen stworzył arcydzieło o zbrodni i karze.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz