SieBuduje

Dąbrówka bliżej Poznania

Dąbrówka  Foto: materiały prasowe

Kwestia lokalizacji to jeden z najważniejszych czynników przy wyborze nieruchomości. Z ankiety przeprowadzonej przez analityków Metrohouse wynika, że kupując dom zwracamy uwagę na jak najkrótszy dojazd do pracy. Istotna jest także infrastruktura m.in. bliskością szkół i przedszkoli.

Poznańska aglomeracja rozwija się coraz szybciej. Zasadniczo wszystkie drogi wylotowe z miasta zostały wyremontowane, a także pomimo korków zyskały większą przepustowość. Oznacza to, że czas dojazdu do ościennych gmin znacznie się skrócił. Według danych GUS spośród aktywnych zawodowo Polaków 35,8 proc. przemierza do pracy dystans do 5 km, a kolejne 46,3 proc. od 6 do 20 km. Coraz częściej jednak nie jest istotna odległość, ale bezpośredni czas dojazdu.

Dąbrówka

Przykładowo, podpoznańska Dąbrówka, której odległość od centrum Poznania wynosi 13 km jest jedną z najlepiej skomunikowanych podpoznańskich miejscowości. Dojazd do Kaponiery dzięki nowej drodze S11 oraz dwujezdniowej Bukowskiej zajmuje średnio pół godziny. To mniej niż przejazd z Grunwaldu na Rataje. W ostatnim czasie Dąbrówka została połączona kolejną nitką S11 z autostradą A2 do Świecka co dodatkowo zwiększyło atrakcyjność Dopiewa.

– Czas dojazdu do pracy jest jednym z kluczowych czynników przy podejmowaniu decyzji o zakupie nieruchomości. Wielu naszych klientów docenia także bliskość infrastruktury oświatowej, mówi Adam Wędrychowicz ze spółki Linea Dlatego od początku projektowania Osady Leśnej wiedzieliśmy, że musi się tam znaleźć szkoła, przedszkola oraz place zabaw. – dodaje.

Linea przekazała nieodpłatnie gminie Dopiewo tereny pod budowę szkoły podstawowej w Dąbrówce, która już we wrześniu gościć będzie pierwszych uczniów. Spółka zrealizowała również nieodpłatnie szereg projektów architektonicznych związanych z edukacją. Architekci developera zaprojektowali m.in. gimnazjum w Skórzewie, czy budynki przedszkoli w Skórzewie, Konarzewie i Dąbrówce.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz