Centrum Łazarz

Wyremontowany, można rozbierać – Peron 3

Rozbierany peron 3  Foto: lazarz.pl

Rozbierany peron 3 Foto: lazarz.plGruntownie przebudowany w zeszłym roku peron 3 poznańskiego Dworca Głównego jest teraz rozbierany. Powodem jest budowa parkingu na ponad tysiąc aut, który powstaje w ramach realizacji przydworcowego centrum handlowego Poznań City Center i Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Prace nad modernizacją peronu trwały pół roku, od kwietnia do października 2011. Zostały także wyremontowane perony 1, 2 oraz łączące je tunele. Wybudowane zostały także windy, które ułatwią poruszanie się szczególnie osobom niepełnosprawnym.

Ponadto zostało wykonane nowe zadaszenie, zamontowano tablice informacyjne i ławkipowiedział w kwietniu Zbigniew Wolny, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe SA Centrum Realizacji Inwestycji w Poznaniu – wymienione zostały również zwrotnice i torowisko kolejowe.

Rozbierany peron 3 Foto: lazarz.pl

Remont trzech peronów kosztował spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe około 39.000.000 złotych. Teraz jest przeznaczony do rozbiórki, ponieważ inwestor, firma TriGranit rozpoczęła budowę parkingu na ponad 1.000 aut, który będzie częścią centrum handlowego Poznań City Center i Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Stowarzyszeni Inwestycje dla Poznania ma natomiast nadzieje, że przy tej okazji peron ten doczeka się porządnej nawierzchni, gdyż ta wykonana z kostki nie była praktyczna.

Rozbierany peron 3 Foto: lazarz.pl

Najświeższe informacje z Łazarza zawsze znajdziesz na lazarz.pl

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Kolej ma aż tyle pieniędzy, ze może je marnotrawić, rozbierając nowo wybudowany peron?
    To chyba jakaś kpina. Czy wcześniej nie mozna bylo o tym pomyśleć?