Firma POZnań

5 tys. pracowników Volkswagen Poznań jednocześnie na urlopach

Fabryka Volkswagena w Antoninku  Foto:

W najbliższy poniedziałek 5 tysięcy pracowników Volkswagen Poznań rozpocznie zasłużony urlop. Po wykonaniu założonego półrocznego planu, teraz odpoczną przed kolejnym sezonem produkcyjnym. Przerwa produkcyjna w VW Poznań potrwa od 30 lipca do 10 sierpnia. Czas ten zostanie efektywnie wykorzystany na przeprowadzenie niezbędnych remontów i inwestycji modernizacyjnych, których wykonanie w okresie produkcyjnym jest trudne lub niemożliwe. Prace będą nadzorowane przez dział utrzymania ruchu i planowania.

Przerwa wakacyjna nie obejmie pracowników Odlewni Volkswagen Poznań, którzy produkują części i komponenty dla całego koncernu Volkswagen AG, a aktualnie wdrażają do produkcji również komponenty nowej generacji. – Produkty te znajdują zastosowanie w prawie każdym samochodzie wyprodukowanym przez nasz koncern i dlatego nie może nastąpić przerwa w ich dostawie – mówi Jarosław Kurosz, Dyrektor Odlewni. – Elastyczne zarządzanie urlopami jest ważnym elementem naszej konkurencyjności. Oczywiście pracownicy, którzy pozostaną w firmie, wykorzystają urlopy w innych terminach bądź już z nich skorzystali.

Fabryka Volkswagena w Antoninku

Volkswagen Poznań konsekwentnie realizuje działania zaplanowane z myślą o swoich pracownikach. W czerwcu podczas trwania Euro 2012 poznańska firma również wstrzymała produkcję. Na terenie fabryki stworzyła strefę, w której 2,5 tys. pracowników mogło obejrzeć mecze Polska-Rosja oraz Polska-Czechy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz