Grunwald POZnań

Woda dla mieszkańców kamienicy przy Stolarskiej

Stolarska  Foto:

Od wczoraj miasto w trybie zastępczym zapewnia wodę mieszkańcom kamienicy przy ul. Stolarskiej. W godzinach 15.30-17.30 wszyscy lokatorzy kamienicy mogli pobrać wodę z beczkowozu podstawionego dzięki działaniom Urzędu.

StolarskaDzisiaj, w ramach działania awaryjnego, beczkowóz zostanie podstawiony w godzinach 16.00-18.00. Jest to działanie tymczasowe, od jutra lokatorzy kamienicy będą mieli zapewniony dostęp do wody w położonej niedaleko siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, przy Grunwaldzka 16.

Rafal Łopka z Urzędu Miasta podkreśla, że jest to działanie awaryjne, umożliwiające mieszkańcom dostęp do wody. Kwestia wody w kranach jest przedmiotem sporu cywilno – prawnego pomiędzy właścicielem kamienicy a najemcami.

W spornym budynku wody nie ma od poniedziałku, kiedy to przecięto jedną z rur wodociągowych w piwnicy. Mieszkańcy są w konflikcie z osobami podającymi się za administratorów których obwiniają o dewastację budynku. Przedstawiciele właściciela twierdzą z kolei, że to nie oni są sprawcami problemów z wodą.

Walka mieszkańców z zarządcami kamienicy trwa od kilki tygodni. Nic niestety nie zmieniła interwencja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który działania administratorów, Piotra Ś. I Pawła Ź. związane m.in. z wyburzeniem ściany uznał za nielegalne. Mężczyźni trafili na jeden dzień do aresztu.

Kamienica jest nadzorem policji i straży miejskiej, przykład odcięcia wody i dostarczenie bezczkowozu pokazuje jednak bezsilność prawną w stosunku do działań mających znamiona nękania mieszkańców.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz