POZnań

Gigantyczne owady opanowały Stary Browar

Gigantyczne owady w Starym Browarze (1)  Foto:

Dzieciaki oraz miłośnicy owadów mogą z bliska i dokładnie pooglądać koniki polne, mrówki, biedronki, muchy…. Największy robak ma 5,5 a najmniejszy 2,4 metra długości! W parku przy Starym Browarze do końca wakacji można podziwiać niezwykłe eksponaty – gigantyczne owady do złudzenia przypominających żywe okazy.

Eksponatom towarzyszą tablice, na których znajdą się m.in. liczne intrygujące fakty z życia prezentowanych zwierząt. Konik polny na przykład chodzi stawiając na przemian swoje sześć nóg. Dopiero zaniepokojony skacze wykorzystując znacznie większe tylne nogi. Występuje w bajkach greckiego Ezopa i La Fontaina, ale ten najbardziej znany ma na imię Filip i jest przyjacielem pszczółki Mai.

Nad poprawnością merytoryczną wystawy czuwa Towarzystwo Entomologiczne. Dodatkowo każdemu z owadów towarzyszy przesłanie, inspirujące do przekazywania w zapadający w pamięć sposób cech charakteru spotykanych zarówno w świecie zwierząt, jak i ludzi: zaradności jelonka rogacza, wytrwałości rohatyńca czy spostrzegawczości osy.

Jednym zdaniem: zarówno dzieci jak i rodziców czeka niezapomniana etymologiczna przygoda.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz