KKS Lech Poznań – Żetysu Tałdykorgan 2:0(0:0)

liga europy logo  Foto: uefa

liga europy logo Foto: uefaO dzisiejszych przeciwnikach Lecha Poznań wiadomo niewiele. Jak donosi portal sport.pl na łamach Kazachskiego portalu sport.nur.kz napisano “Wielu piłkarzy klubu Lech Poznań oraz działacze klubu są przekonani, że bez problemu przejdą Żetysu Tałdykorgan i wiedza już nawet, z kim się spotkają w drugiej rundzie”.

Zamieszanie mogło spowodować prawdopodobnie niedokładne tłumaczenie depeszy PAP w której cytowano kierownika poznańskiego zespołu Dariusza Motały, który powiedział “Bardzo prawdopodobne jest, że tydzień po meczu w dalekim Tałdykorganie będzie czekała nas kolejna daleka podróż, tym razem do Azerbejdżanu. Dlatego musieliśmy zmodyfikować plany sparingowe. Dziękujemy Lechii i Cracovii za zrozumienie naszej sytuacji”.

Dzisiejszy mecz jest pierwszym meczem rundy kwalifikacyjnej do Ligii Europejskiej.

Zapraszamy na relację minuta po minucie z meczu KKS Lech Poznań – Żetysu Tałdykorgan już od godziny 20.00.

2 - 0

Żetysu Tałdykorgan (Жетісу Талдықорған)

• 21:52 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 21:51 Po bardzo słabej pierwszej połowie Lechici w końcu zdołali wykrzesać z siebie odrobinę chęci do gry. Mimo zwycięzkich dwóch goli nie można mówić że Lech jest już gotowy do gry.
  • 90'+3 Koniec spotkania.
  • 90'+3 Ubiparip do Ślusarskiego na piąty metr! Niestety za daleko ten strzał...
  • 90'+1 Kostic po starciu z Wołąkiewiczem upadł na murawę... powodem jest skórcz.
  • 90' Trzy minuty doliczone do regulaminowego czsau spotkania.
  • 88' Strzał Kostica zablokowany, chwilę później zatrzymane wejście Dalovica i wysokie wybicie z pola karnego.
  • 83' Lech: Kiełb za Toneva - tutaj także limit zmian wykorzystany
  • 83' Lechici zmuszeni do bronienia się w swoim polu karnym dwukrotnie wybijają piłkę po za jego obręb.
  • 70' Zhetysu: za Skorykha Spanov - tym samym limit zmian wyczerpany po stronie gości.
  • 79' Kostic strzelał na bramkę z prawego rogu pola karnego... piłka minęła bramkę o kilka metrów
  • 77' Skorykh zmarnował stuprocentową sytuację w polu karnym! Główkował z ósmego metra w kierunku bramki Kotorowskiego ale miną się z nią bardzo.
  • 75' Znowu Lechici zaczynają spoczywać na laurach i bawią się w "głupiego jasia".... przed chwilą Dalovic strzelał na bramkę Kotorowskiego, który wypuścił przed siebie piłkę!
  • 71' Przerwa w grze, jeden z Kazachów leży na murawie.
  • 73' Wznowienie gry, Lechici oddają piłkę gościom wybijając piłkę w kierunku bramkarza Loginovskiyego.
  • 69' Zhetysu: za Junuzovica Chshyotkin
  • 69' Zhetysu: za Muzhikova Kumisbekov
  • 64' Wrzutka Bartosza Ślusarskiego w pole karne z lewej strony przy linii końcowej boiska do Gergo Lovrencsicsa, który posłał piłkę do bramki!
  • 63' Groźnie wejście gości w pole karne i podanie do Muzhikova, który główkował w kierunku bramki Kotorowskiego ale nie na tej wysokości co trzeba.
  • 60' Murawski i gooool! Ślusarski zagrał do Lovrencsics na prawą stronę ten dobiegł do pola karnego i podał do Murawskiego by po chwili znowu mieć piłkę. Z początku gra Gergo była niezrozumiała ale pomęczył trochę obrońców i płasko po murawie podał do Murawskiego, który umieścił piłkę w lewym okienku!
  • 58' Lovrencsics nie opanował podania i mamy aut dla gości.
  • 57' Ubiparip nie doszedł do piłki tuż przed bramką. W końcu zaczyna się coś dziać!
  • 55' Dobra wrzutka Lovrencsicsa z prawej strony pola karnego do Ślusarskiego pod bramkę ale ten niestety kolejny raz przestrzelił.
  • 53' Lech: Murawski za Trałkę
  • 52' Belic stanowczo upomniany przez sędziego po faulu na Trałce.
  • 51' Ślusarski spóźniony do podania został ubiegnięty przez Mihajlova w polu karnym, który nie miał wyjścia i wybił na aut.
  • 48' Skyrtoch posłał ładny płaski strzał tuż nad murawą w kierunku Kotorowskiego. Po chwili Kotorowski wypuścił piłkę przed siebie po strzale Junuzovica.
  • 47' Rzut rożny dla Zhetysu.
  • 45' Lech: Ubiparip za Krivetsa
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę.
  • 20:45 Tragedia to chyba za słabe słowo. Lechici prezentują dzisiaj styl, który królował na boiskach w podstawówce. Generalny brak zrozumienia między zawodnikami, brak rozegrania... brak wszystkiego. Miejmy nadzieję że druga odsłona tego spotkania przyniesie lepsze widowisko.
  • 45'+1 Koniec połowy.
  • 45' Ta połowa potrwa jeszcze minutę.
  • 44' Tonev pod bramką Loginovskiyego próbuje strzelać z siedmiu metrów obracając się w kierunku bramki ale kompletnie mu to nie wyszło bo posłał piłkę wysoko ponad bramką.
  • 42' Znowu brakiem skuteczności razi Ślusarski nie trafiając do braki z bliskiej odległości.
  • 40' Belic próbował przejąć piłkę cofającą się na pole karne Lecha ale Henriquez podając do Wołąkieiwicza nie spodziewał się że ten będzie główkował w kierunku Kotorowskiego...
  • 37' Tonev na spalonym.
  • 36' Kostic faulował Trałkę.
  • 34' Ślusarski faulowany.
  • 32' Tonev strzela z pierwszej piłki w polu karnym po tym jak jeden z obrońców gości podbił piłkę wysoko... i co i nic wysoko i niecelnie.
  • 29' Rzut wolny dla gości tuż przy lini bramkowej Lecha.
  • 27' Tonev wywalczył rożny, który wykona Lovrencsics... po płaskim podaniu piłka trafia do Henriqueza, który strzelił słabo i prosto w bramkarza.
  • 26' Goście na spalonym,
  • 25' Widać że Kolejorz ma jeszcze problemy ze zgraniem. O ile wysunięty Ślusarski przesuwa się do przodu razem z Krivetsem to Lovrencsics ciągle gdzieś ginie powodując dziurę po prawej flance pomocy.
  • 22' Po płaskim podaniu do kolegi z rzutu wolnego Lechici pokazali że nie mają kompletnie żadnego pomysłu na strzelenie gola.
  • 21' Krivets faulowany na wysokości pola karnego gości za co Dobrasinovic ujrzał żółtą kartkę.
  • 20' Ślusarski podaje na lewą stronę do Henriqueza. Niestety Panamczykowi brakuje rozegrania bo daje się dogonić obrońcy gości, który czystym wślizgiem posyła piłkę na aut dając swoim kolegom szansę na powrót pod bramkę.
  • 18' Ślusarski dostał podanie stojąc na jedenastym metrze od bramki! Przyjął piłkę, obrócił się i strzelił... wysoko ponad bramką.
  • 16' Lechici niepotrzebnie dosłownie bawią się z Kazachami. Goście oddali w ostatniej minucie kilka strzałów w kierunku bramki Kotorowskiego.
  • 15' Kamiński wrócił do gry.
  • 15' Wysokie podanie do Ślusarskiego na linię pola karnego gości ale niestety spalony.
  • 13' Kamiński na murawie, tym razem faulującym Belic. Potrzebna była pomoc masażystów. Lech przez chwilę grać będzie w dziesiątkę.
  • 12' Za długie podanie do Lovrensicsa i piłka ląduje w rękach bramkarza gości.
  • 11' Lovrencsics wrzucał z rzutu wolnego w pole karne ale żaden z napastników Kolejorza nie pokwapił się by wyskoczyć do piłki ułatwiając tym samym zadaniem bramkarzowi gości Loginovskiyemu.
  • 10' Kostic faulował Trałkę na połowie gości.
  • 9' Tonev nie wiadomo co chciał zrobić z rzutem rożnym bo podał piłkę do zaskoczonego zawodnika drużyny przeciwnej, który instynktownie wybił na aut.
  • 9' Rzut rożny dla Lecha.
  • 8' Belic podawał piętą do Muzhikova tuż przed polem karnym Lecha... ten ostatni postanowił strzelać ale z wygląda na to że kompletnie mu to nie wyszło. Grę wznowi Kotorowski.
  • 5' Henriquez nieudolnie próbował powstrzymywać Junuzovica ale ten strzelił w kierunku bramki. Na szczęście słabo dzięki czemu Kotorowski nie miał za wiele pracy.
  • 4' Muzhikov na spalonym na wysokości pola karnego... ponownie Lechici niepotrzebnie pozwalają blisko podejść do swojego pola karnego.
  • 3' Lechici występują dzisiaj w tradycyjnych biało-niebieskich strojach z białymi kolanówkami, a gości w brązowo czarnych.
  • 2' Belic próbował prawą stroną wejść w pole karne i w sumie niewiele brakowało by oddał strzał w kierunku bramki Kotorowskiego ale jeden z obrońców Lecha zdołał zatrzymać atak.
  • 2' Kostic znowu daje o sobie znać. Próbował wrzucać płasko w pole karne ale udało się.
  • 1' Kazachowie nie wyglądają na szczególnie przytłoczonych obecnością na poznańskim obiekcie. Podania idą gładko do momentu kiedy Kostić nie wybija na aut.
  • 0' Sędzia Wouters gwiżdże po raz pierwszy. Lechici rozpoczynają.
  • 19:57 Oba s kłady już na murawie. Czekamy już tylko na pierwszy gwizdek.
  • 19:50 Zapowiadano że do południa sprzedanych zostało 18.000 biletów jednak liczba kibiców na stadionie jest nieco wyższa. Ale nie wyprzedzajmy zdarzeń, poczekajmy na oficjalne informacje.
  • 19:45 Witamy serdecznie. Sezon Ekstraklasy jeszcze przed nami jednak dzisiejszy mecz to początek zmagań Lechitów w ramach Ligi Europejskiej. Warunki do gry nie są najłatwiejsze. Jest 27 stopni Celsjusza i jest wręcz parno.