POZnań

Poznaniacy kończą z PO!

Poznaniacy kończą z rejestracjami PO   Foto: Materiały prasowe

W tym roku kończy się numeracja na tablicach rejestracyjnych poznańskich pojazdów jednośladowych poprzedzona znanym wszystkim wyróżnikiem PO.

Poznaniacy kończą z rejestracjami PO  Foto: Materiały prasowe

Zatem już niebawem poznaniacy nie będą mieli szansy na zdobycie rejestracji z PO na początku. Charakterystyczna dla pyrlandii i wszędzie rozpoznawana rejestracja odejdzie w niepamięć, dlatego Urząd Miasta zachęca mieszkańców do głosowania na literę, która zastąpi “O”. Nowe tablice będą montowane w pierwszej kolejności na motocyklach i motorowerach, a następnie na pojazdach, których jest najwięcej czyli na samochodach. Najbardziej oczywiste litery takie jak “Z” czy “N” są już zarezerwowane przez inne miasta i powiaty dlatego poznaniacy muszą wybrać spośród kilku innych propozycji. Nowe rejestracje mogą wyglądać następująco “PA”,”PV”,”PX”,”PY”. Głosować można do 15 lipca na oficjalnej stronie miasta.

Póki co największą liczbę głosów zdobywa rejestracja “PY”. Poznaniacy argumentują, że ta kombinacja liter kojarzy się z PYrlandią czyli potoczną nazwą Poznania i będzie najlepszym zastępcą znanego wszystkim “PO”. Jaką rejestrację niedługo będziemy kojarzyli z Poznaniem? Decyzję tę podejmą urzędnicy z poznańskiego magistratu.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Ja osobiście głosowałabym na PY, bo zawsze przychodzi skojarzenie z pyrą 🙂