Firma POZnań

Polska : Irlandia start-upowo w Poznaniu

huge thing  Foto:

Poznań tłumnie odwiedzają irlandzcy kibice. Jednak piłka nożna to nie jedyna rzecz, która łączy Polskę i Irlandię. Oba kraje łączą również relacje biznesowe. Dlatego też, w poniedzialek 18 czerwca, w dniu meczu Włochy – Irlandia w Poznaniu, odbędzie się Dublin-Poznan Startup Bridge, podczas którego będzie można poznać ogrom możliwości, jakie daje polsko-irlandzka współpraca.

huge thingZ jednej strony Irlandia, która jest idealnym miejscem do prowadzenia globalnego biznesu. Z drugiej strony Huge Thing, który jest idealnym miejscem do rozpoczęcia tworzenia firmy technologicznej o globalnym zasięgu. Co może wyjść z tego połączenia? Ogromny obszar do wzajemnej współpracy i nowe możliwości dla polskich, nowopowstających firm technologicznych.

Doskonałą okazją do ich omówienia będzie Dublin-Poznań Startup Bridge, podczas którego irlandzcy przedsiębiorcy opowiedzą jak różni się podejście do startupów w obu krajach oraz jakie korzyści wynikają z wzajemnej współpracy.

„Niezwykle trudno jest przygotować startupy do działania na globalnym rynku. Wciąż dużym problemem jest ograniczanie perspektywy rozwoju tylko do naszego kraju. W biznesie trzeba myśleć globalnie i tego właśnie uczymy uczestników Huge Thing, poznańskiej szkoły startupów“. – mówi Arkadiusz Hajduk, założyciel Huge Thing.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowanych 3 polskie i 3 irlandzkie startupy o dużym, globalnym potencjale. „Dzielenie się doświadczeniami w dziedzinie budowania firmy i produktu przez przedsiębiorców działających w odmiennych warunkach biznesowych ma ogromną wartość edukacyjną. Poza tym warto pamietać, że w ostatnich latach Irlandia stała się ważnym europejskim hubem internetowym dzięki obecności dużych oddziałów takich firm jak Google, Facebook, Twitter, Linkedin, Amazon, Ebay czy Paypal. Ich sąsiedztwo i otwartość pozwala startupom działającym w Irlandii szybko zweryfikować pomysły biznesowe“- dodaje Bartek Siepracki, konsultant z Enterprise Ireland.

Dublin-Poznań Startup Bridge odbędzie się w Business Center Polska przy ulicy Polskiej 13 w Poznaniu. Początek przewidziany jest na godzinę 14, a zakończenie na 17.00. W trakcie spotkania odbędą się między innymi prezentacje polskich i irlandzkich startupów, a zwycięzcy otrzymają cenną futbowolową nagrodę. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na http://www.startupbridge.evenea.pl/

Tagi:

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • startup – czyli pic na wode, ja jestem z czego Ci kolesie zyja, żaden nic porzadnego nie wymyslił!