DLA STUDENTA

Polibuda na światowych zawodach AERODESIGN

W drodze do Los Angeles - Londyn  Foto: aerodesign.com.pl

W drodze do Los Angeles - Londyn Foto: aerodesign.com.plReprezentacja studentów Politechniki Poznańskiej bierze udział w zawodach akademickich AERODesign.  Rozpoczynają się one w Los Angeles w USA dzisiaj i potrwają do niedzieli.

Zawody AeroDesign organizowane przez prestiżowe stowarzyszenie Society of Automotive Engineers kierowane są do studentów uczelni technicznych z całego świata. Zespoły studenckie konstruują zdalnie sterowany bezzałogowy samolot, który ma za zadanie udźwignąć jak największy ciężar w przedziale ładunkowym.

Zawody odbywają się w dwóch klasach: Regular i Mikro w zależności od gabarytów modelu samolotu.W zawodach bierze udział kilkadziesiąt zespołów z USA, Brazylii, Kanady, Indii, Niemiec i Polski. Od 5 lat Politechnika Poznańska jest drugą uczelnią z Polski, która bierze udział w tych prestiżowych zawodach. W 2011 roku studenci Politechniki wywalczyli I miejsce w klasie Mikro. W tym roku ekipa poznańska zamierza wziąć udział w dwóch klasach konkursowych.

Polibudę reprezentują Mateusz Karwacki, Maciej Wnuk, Bartosz Szymkowiak, Marcin Gajewski, Wojciech Batog, Jakub Mitulski, Tomasz Lewandowski oraz opiekun Radosław Górzeński.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz