Aglomeracja

UAM chce współpracować z poznańskim biznesem!

UAM logo Foto: UAMPoznański Uniwersytet zamierza szerzej współpracować z wielkopolskimi przedsiębiorcami. To między innymi efekt znowelizowanej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, która zobowiązuje szkoły wyższe do nawiązywania obopólnie korzystnych i wieloaspektowych relacji z biznesem.

Hubert Rabiega z Biura Karier UAM, podkreśla, że największa poznańska uczelnia od lat znakomicie buduje relacje ze środowiskiem gospodarczym. Działania takie są też priorytetem strategii rozwoju Uczelni na lata 2009-2019.

Dla wzajemnego poznania oczekiwań i możliwych pól współpracy, prorektor ds. współpracy z gospodarką – prof. Jacek Guliński – zaprasza firmy do wzięcia udziału w spotkaniu na Wydziale Fizyki oraz Wydziale Matematyki i Informatyki w 23 listopada.

Organizatorzy spotkania zakładają 3 płaszczyzny wspólnych działań uczelni i biznesu. Propozycje te dotyczą między innymi uzgadniania tematów prac dyplomowych, magisterskich, licencjackich, tak by były jak najbardziej przydatne w środowisku gospodarczym. Zajęcia prowadzone przez praktyków z różnych dziedzin gospodarki w ramach programów studiów mają uzupełniać wiedzę teoretyczną studentów i zapoznawać ich z realiami pracy na rynku. Wreszcie trzecim elementem są praktyki i staże. To szczególnie ważny aspekt współpracy pozwalający studentom na zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych.

Wielkopolscy  przedsiębiorcy zainteresowani współpracą proszeni są o kontakt z Biurem Karier pod adresem mailowym: rabiega@amu.edu.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz