POZnań Sport

Jak trenować piłkarzy? Legenda niemieckiej piłki w Poznaniu

Lothar Matthäus  Foto: TopNews

Lothar Matthäus Foto: TopNewsLothar Matthäus, legenda reprezentacji Niemiec będzie gościem specjalnym II Konferencji Trenerów Piłki Nożnej organizowanej przez Lecha. Uczestnicy grudniowej konferencji będą mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia dzieci i młodzieży w takich klubach jak FC Barcelona, Sporting Lizbona czy Tottenham Hotspur. Wykładowcami będą szkoleniowcy najlepszych akademii piłkarskich w Europie, nie zabraknie również przedstawiciela Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej.

Zdecydowaliśmy się na organizację konferencji w hali Arena, gdyż daje nam ona możliwość połączenia teorii z praktyką – mówi Krzysztof Rutkowski, dyrektor Lech Cup i Lech Conference – prelegenci konferencji nie tylko podzielą się z jej uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem, ale jednocześnie zaprezentują stosowane w najlepszych akademiach Europy metody szkoleniowe. Uczestnicy obejrzą przykładowe treningi na boisku, a nie na ekranie komputera.

Lothar Matthäus, jako piłkarz dwa razy wystąpił w finale mistrzostw świata (1986 i 1990), a ogólnie na tej imprezie – jako jeden z dwu zawodników w historii (obok Antonia Carbajala) – zagrał pięciokrotnie. Łącznie w mistrzostwach świata zaliczył dwadzieścia pięć meczów, co także jest rekordem. Ponadto jest współrekordzistą pod względem liczby występów w mistrzostwach Europy (cztery turnieje) oraz samodzielnym liderem pod względem meczów w barwach reprezentacji Niemiec (150).

21 września 2010 został pierwszym od 1966 roku zagranicznym selekcjonerem reprezentacji Bułgarii. Jego zadaniem był awans do Euro 2012, o który Bułgarzy rywalizowali m.in. z Anglią, Szwajcarią i Czarnogórą. Miesiąc temu został zwolniony z funkcji selekcjonera, a Bułgarzy stracili szansę na grę na polskich i ukraińskich stadionach.

Lothar Matthäus Foto: Badische Zeitung

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz