K U L T U R A

Tu jest moje miejsce

tu jest moje miejsce  Foto: tu jest moje miejsce

tu jest moje miejsce Foto: tu jest moje miejsceZapraszamy młodych amatorów fotografii do wzięcia udziału w ciekawym projekcie. Rozpoczęła się już rejestracja na platformie e-learningowej, dzięki której uczestnicy wzbogacić będą mogli swoją wiedzę o historii sztuki fotografii oraz techniki jej wykonania. Najlepsze prace zaprezentowane zostaną w internetowej galerii.

W wirtualnych kursach i konkursie mogą brać udział uczniowie w wieku od 12 do 18 lat, którzy amatorsko zajmują się fotografią. Najpierw trzeba się zarejestrować tutaj, potem ukończyć i zaliczyć 4 kursy na platformie e-learningowej. Następnie należy zgłosić do końca października swoje prace, które oceniać będą eksperci. Tak zostanie wyłoniona finałowa dwudziestka, która weźmie udział w profesjonalnych warsztatach fotograficznych pod koniec listopada.

Jako organizatorzy założyliśmy sobie kilka celów, między innymi jest nim aspekt artystyczny – mówi Tomasz Hoffmann ze Stowarzyszenia Multikulti, które jest organizatorem konkursu – uczestnik pozna i opanuje technologię umożliwiającą wykonanie profesjonalnej fotografii oraz zapozna się z historią sztuki. Projekt umożliwi uczniom poszerzenie wiedzy dotyczącej dziedziny sztuki, której poświęca się w programie nauczania stosunkowo niewiele miejsca. Ideą projektu nie jest tylko nauka robienia zdjęć, lecz nauka patrzenia na rzeczywistość, działania poprzez zdefiniowany język medialny.

Na stronie pojawiły się już pierwsze prace. Czekamy na kolejne!

forty - Moja pasja: stary Poznań - tutaj lubię przebywać, poznawać historię miasta, w którym mieszkam. Foto: Natalia Frączak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz