Rataje

Egipskie ciemności na Ratajch

Egipskie ciemności na Ratajach  Foto: Zocha

Egipskie ciemności na Ratajach Foto: ZochaNie ma prądu na osiedli Bohaterów II Wojny Światowej, Armii Krajowej, Powstań Narodowych i prawdopodobnie także na Rzeczypoospolitej. O panujących ciemnościach zaalarmowała nas mieszkanka Rataj kilka minut przed godziną 21:00.

Informację o awarii potwierdziła również dyspozytorka Pogotowia Energetycznego. Prąd powinien wrócić do większości mieszkań około godziny 21:30.

Niestety mieszkańcy osiedla Piastowskiego od numeru 85 do 94 musza się liczyć z tym, że nie będą mieli prądu do północy. Jeśli do godziny 24:00 nie uda się usunąć awarii w tym rejonie, prąd może popłynąć dopiero rano.

Około godziny 21:10 Rataje znów rozświetliły lampy uliczne i światła w mieszkaniach.

Jak się okazuje do poważnej awarii doszło już po południu. Uszkodzeniu uległy kable średniego napięcia. Ta awaria została usunięta około godziny 20:00. Brak prądu i ciemności około godziny 21:00 były wynikiem przełączenia kabli i przywracania normalnej dostawy energii.

Całkowite usunięcie skutków tego uszkodzenia powinno zakończyć się jeszcze przed północą – poinformowała nas Ewa Katulska z Enei – jest to oczywiście orientacyjny czas, gdyż z jednej strony staramy się, by nasi odbiorcy nie byli pozbawieni prądu, ale z drugiej musimy dbać o bezpieczeństwo pracujących na miejscu energetyków – dodała.

/

Informacje otrzymaliśmy z komórki na maila news@lepszyPOZNAN.pl – dziękujemy!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz