Pierwsze w Polsce Muzeum Policji zaprasza

Autor: irag. Poznań, 2 Września 2011

Dowództwo Komendy Milicji Obywatelskiej na powiat nowotomyski - marzec 1945 roku powołane z ochotników, mieszkańców Nowego Tomyśla i okolic. Zdjęcie wykonane przed budynkiem ówczesnej  komendy. Foto: Komenda Powiatowa Policji w Nowym TomyśluMożna już oglądać eksponaty dokumentujące 92-letnią historię policji. Zostały one zgromadzone i są prezentowane w jedynym w Polsce policyjnym muzeum przy ul. Taborowej 22 w Poznaniu.

Można tutaj zobaczyć historyczne mundury przedwojennej policji i PRL-owskiej milicji. Są także motocykle, stanowisko dowodzenia Milicji Obywatelskiej, ale też różne narzędzia i przedmioty odebrane między innymi pseudokibicom. Jest także pierwszy mundur milicjanta, pierwszy ręczny radar czy sprzęt technika kryminalistyki. Ciekawych eksponatów zgromadzono tutaj naprawdę sporo.

To pierwsze w Polsce muzeum policji będzie z pewnością popularnym miejscem odwiedzanym przez szkolne wycieczki. Można je zwiedzać we wtorki i czwartki od 10:00 do 14:00. Ze względów organizacyjnych termin wizyty należy wcześniej uzgodnić pod numerem telefonu 61 84-127-50 dzwoniąc od poniedziałku do piątku między 7:30 a 15:30 – proszą policjanci – istnieje możliwość zwiedzania zarówno indywidualnie jak i w grupach zorganizowanych.

Policjanci z Nowego Tomyśla - 1925 rok Foto: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.