POZnań

Niedzielny Poznański Piknik Rodzinny z latawcami

POZNAŃSKI PIKNIK RODZINNY  Foto: POZNAŃSKI PIKNIK RODZINNY

POZNAŃSKI PIKNIK RODZINNY Foto: POZNAŃSKI PIKNIK RODZINNYZapraszamy na Piknik Rodzinny! Spotykamy się nad wartą już jutro!

Wszystko wskazuje na to, że pogoda będzie wspaniała. Maksymalnie będzie około 25 stopni, ma być dużo słońca. Gorzej będzie z wiatrem, który będzie prawdopodobnie dość słaby.

Można będzie do woli spacerować między mostami Rocha a Chrobrego, gdzie odbywać się będzie impreza, bądź brać udział w zorganizowanych grach, konkursach lub rozgrywkach sportowych. Okazji do aktywnego wypoczynku będzie dużo. Zorganizowane będą mecze piłki nożnej i hokeja na trawie, czy regaty żaglówek. Okazją do posilenia się będzie wielkie grillowanie.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy latawiec. Największe szanse na główną nagrodę, jaką jest Puchar Dowódcy 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego, mają latawce oryginalne, własnoręcznie wykonane, które latają wysoko.

Jeżeli nie wiecie, jak zbudować swój własny latawiec, zapraszamy na plenerowe warsztaty tworzenia latawców – zachęcają organizatorzy – przez cały dzień nad Wartą, pod okiem artystów i plastyków będziemy tworzyć kolorowe, latające zabawki!

Konkurs na najpiękniejszy poznański latawiec odbędzie się w trzech kategoriach: latawiec płaski, latawiec skrzyniowy i najatrakcyjniejszy latawiec nielot. Zawodnicy podzieleni będą na trzy grupy wiekowe: dzieci w wieku 7–12 lat, dzieci w wieku 13–18 lat oraz latawiec rodzinny.

Podczas niedzielnego pikniku zorganizowane zostaną także pokazy między innymi strażaków, policjantów, występy i zajęcia artystyczne dla najmłodszych. Będzie także okazja by kibicować Polskiej Reprezentacji Hokeja na Trawie. Piknik zakończy koncert Grupy Trzymającej Ster.

Zapraszamy nad Wartę w okolice mostu Rocha w niedzielę 21 sierpnia od godziny 11:00 do 19:00.

Program Poznańskiego Pikniku Rodzinnego

11:00 – Plenerowe warsztaty malarskie, Animacje dla dzieci, Warsztaty modelarskie – latawcowe

Dla dorosłych do dyspozycji boiska ( siatkówka, badminton, hokej na trawie)

12:00 – Hokej na trawie – program dla dzieci

13:00 – POLICJA – Program edukacyjny dla dzieci

13:00 – I KONKURS LATAWCÓW dla dzieci

14:00 – MIEJSKA STRAŻ POŻARNA – pokazy ratownictwa wodnego i drogowego

15:00 – Mecz HOKEJA NA TRAWIE – Polska Reprezentacja Hokeja

16:00 – Program artystyczny dla dzieci

17:00 – FINAŁ KONKURSU LATAWCÓW

19:00 – Koncert Grupa Trzymająca Ster

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz