Aglomeracja

Wykolejenie pociągu we Wronkach!

Wykolejony pociąg we Wronkach  Foto:

Wykolejony pociąg we WronkachWe Wronkach wykoleił się pociąg towarowy. W tej chwili zablokowana jest magistrala kolejowa Poznań-Szczecin – informuje Sławomir Brandt ze Straży Pożarnej. Nie ma na szczęście poszkodowanych osób.

Kilka minut po godzinie 11:00 wykoleiło się 11 wagonów z węglem. Jeden z nich spadł z wiaduktu na ulicę w centrum miasta (spadł wózek kołowy*), a kilka zsunęło się z nasypu. Na miejscu są między innymi trzy zastępy strażaków. Czasowo wstrzymano na trasie ruch pociągów, później został otwarty tylko na jednym torze. Po wypadku 11 pociągów jadących przez Wronki miało opóźnienie. całkowite usunięcie szkód powstałych w zdarzeniu może potrwać nawet tydzień.

Problemy będą mieli także kierowcy jadący drogą numer 184, która została zamknięta w pobliży wypadku. Jadąc tą trasą korzystać będą musieli z objazdu, na który skierują ich policjanci kierujący ruchem.

Jak informuje nas Jacek droga 184 jest w pełni przejezdna.

/

* informację uzupełnił Jacek – dziękujemy

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Tak dla sprostowania. Żaden wagon nie spadł z nasypu! Spadł jeden wózek kołowy na ulicę, a droga 184 jest w pełni przejezdna. Proszę o sprawdzanie informacji, które są podawane do wiadomości!