K U L T U R A

Skauci Europy w Poznaniu

SKAUCI EUROPY "Tradycja i nowoczesność w wychowaniu"  Foto: skauci-europy.pl

SKAUCI EUROPY "Tradycja i nowoczesność w wychowaniu" Foto: skauci-europy.plZapraszamy na poznańskie spotkanie ze Skautami Europy. Mówią o sobie, że są jedyną organizacją w Polsce stosującą oryginalne metody wychowawcze gen. Roberta Baden-Powell’a.

Metoda ta z jednej strony odwołuje się do tradycji przekazywania swoich wartości oraz umiejętności kolejnym pokoleniom, a z drugiej opiera się na dużym zaufaniu, obdarzaniu odpowiedzialnością by do niej dorosnąć i wreszcie próbuje wykorzystać każdą “siłę” drzemiącą w młodzieży oraz skierować ją na właściwy tor.

Podczas niedzielnego spotkania ze Skautami Europy będzie można zobaczyć pokaz slajdów z przybliżeniem skautowych metod działania i wychowania. Będzie też oczywiście możliwość zadawania pytań.

To pierwsze tego typu spotkanie w Poznaniu, które promować ma oryginalne metody wychowawcze i styl życia.

Zapraszamy wszystkich młodych, którzy chcą przeżyć przygodę życia, współtworzyć historię skautów w Poznaniu, albo po prostu spróbować wolontariatu jako wychowawcy dzieci i młodzieży – zachęcają organizatorzy – zapraszamy wszystkie rodziny, dla których wychowanie ich dzieci jest bardzo istotne oraz tych, którzy są po prostu ciekawi świata.

Każdy uczestnik otrzyma od nas kalendarz Skautów Europy lub Kronikę Obozu 11. Drużyny Warszawskiej, który odbył się w zeszłym roku we Francji!

Spotkanie Skauci Europy – Tradycja i nowoczesność w wychowaniu odbędzie się w Cafe Misja (ul. Gołębia 1) w niedzielę 19 czerwca o godzinie 17:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz