Aglomeracja

Kolejny upalny dzień!

Butelka z wodą  Foto: sxc

Butelka z wodą Foto: sxcMeteorolodzy ostrzegają, że dziś w Poznaniu i całej naszej aglomeracji może być znów bardzo gorąco. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że w cieniu temperatura może osiągnąć nawet 32°C. Na razie sytuację ratuje chłody wiatr.

Przypominamy, że warto wychodząc na spacer zabrać ze sobą choć małą butelkę z wodą mineralną. Ważne jest to zwłaszcza w przypadku osób starszych, które tak wysoką temperaturę mogą źle znosić. To samo dotyczy opiekunów małych dzieci. Mamy nadzieję, że nie powtórzą się przypadki pozostawiania nawet na krótko dzieci w samochodach.

Gdy zobaczymy taki przypadek warto zawiadomić straż miejską bądź policję. Temperatura w zaparkowanych samochodach bardzo szybko rośnie, nawet jeśli są lekko uchylone okna. Gdy dziecko zostanie zamknięte w samochodzie może dojść do tragedii.

Ten sam apel możemy skierować do właścicieli czworonogów. One również źle znoszą takie upały i też z pewnością ucieszą się, gdy od czasu do czasu dostaną od nas wodę. Psów również nie wolno zostawiać w zamkniętych, zaparkowanych w nasłonecznionym miejscu samochodach. Tutaj również gdy nie ma właściciela w pobliżu warto zaalarmować odpowiednie służby, by nie doszło do tragedii.

Całodobowy, bezpłatny telefon do straży miejskiej to 986. Można także zadzwonić do oficera dyżurnego: 61 878 52 18. Osoby niesłyszące mogą wysłać sms: 606 986 986.

Od soboty działają w czterech miejscach kurtyny wodne, które pozwolą się nieco ochłodzić. Będą one uruchamiane , gdy temperatura sięgać będzie 30 stopni.

Kurtyny wodne - doskonała ochłoda! Foto: lepszyPOZNANA.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz