Centrum Wilda

Zawalidrogi w Poznaniu

Zawalidroga na ulicy Ratajczaka  Foto: Paweł

Zawalidroga na ulicy Ratajczaka Foto: PawełW sobotni wieczór w dwóch miejscach Poznania nieroztropni kierowcy spowodowali spore zamieszanie komunikacyjne.

Na ulicy Ratajczaka honda zablokowała pas do skrętu w prawo w ulicę Powstańców Wielkopolskich. Czarna honda cr-v albo nie została odpowiednio zabezpieczona i zjechała z miejsca postoju, albo kierowca poszedł na łatwiznę i zaparkował niemal na środku ulicy. Bardziej prawdopodobna wydaje się jednak ta pierwsza ewentualność. Samochodem zajęli się strażnicy miejscy.

Na Górnej Wildzie natomiast volkswagen passat ze Świnoujścia został tak zaparkowany, że uniemożliwił przejazd bimbie. Zablokowane zostały dwa tramwaje. Kolejne Nadzór Ruchu MPK skierował objazdem przez Wierzbięcice.  Zawalidrogę odwiozła laweta. Ta blokada trwała od 19:50 do 20:46. W tym przypadku kierowca dostanie mandat, będzie musiał zapłacić za lawetę, oraz pokryć koszty postoju i objazdów bimb. Minuta przymusowego postoju jednego tramwaju kosztuje 4,50 złotych netto. W tym przypadku koszt ten trzeba pomnożyć razy dwa.

/

/

Informację i zdjęcie o hondzie otrzymaliśmy na maila news@lepszyPOZNAN.pl – dziękujemy!