Aglomeracja

Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Ekonomicznym

drzwi otwarte na UEP  Foto: uep

drzwi otwarte na UEP Foto: uepMatura zbliża się dużymi krokami. Część tegorocznych absolwentów szkół średnich wie już na jakiej uczelni chciałaby studiować. Sporo jednak licealistów ciągle się zastanawia. Pomóc w podjęciu tej ważnej decyzji mają organizowane “drzwi otwarte”. W najbliższą niedzielę szeroko otworzy je Uniwersytet Ekonomiczny.

Uczelnia zaprezentuje ofertę edukacyjną dla osób zainteresowanych studiami I i II stopnia oraz zasady rekrutacji – informuje Agnieszka Hala z UEP – w nadchodzącym roku akademickim uruchamiane są 3 nowe kierunki, gospodarka turystyczna na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej, który UEP oferuje go jako jedyna uczelnia w Polsce, prawno-ekonomiczny na Wydziale Ekonomii oraz ekonofizyka na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej.

Podczas niedzielnego spotkania będzie można poznać ofertę UEP i zasady rekrutacji, która prowadzona jest w formie elektronicznej.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu to jedna z lepszych tego typu uczelni w Polsce, a ten rok akademicki jest dla niej jubileuszowy. W ramach świętowania 85-lecie istnienia gościnne wykłady poprowadzili m.in. Prezes NBP, Marek Belka, główny ekonomista BCC, Stanisław Gomułka czy też Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów, Jan Krzysztof Bielecki. Spotkania takie są organizowane nie tylko z okazji jubileuszu. Aktywnie działają również liczne organizacje studenckie.

Zapraszamy na Drzwi Otwarte Uniwersytetu Ekonomicznego, które odbędą się w niedzielę (10.04) o godzinie 11:00 w auli UEP, przy al. Niepodległości 10.

——————————–

Opisy nowych kierunków:

Kierunek gospodarka turystyczna – studia na tym kierunku mają na celu profesjonalne przygotowanie do zajmowania się działalnością turystyczną z perspektywy biznesowej, samorządowej oraz administracyjnej. Absolwenci kierunku są przygotowani do pracy na stanowiskach analitycznych i menedżerskich w przedsiębiorstwach świadczących usługi turystyczne, organach administracji publicznej, organizacjach społecznych i instytucjach (krajowych i międzynarodowych) działających na rzecz rozwoju turystyki oraz do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w sferze turystyki.

Kierunek prawno – ekonomiczny – absolwent tego kierunku będzie posiadać wszechstronną wiedzę o ekonomiczno-prawnych aspektach funkcjonowania gospodarki rynkowej, a także będzie przygotowany do opracowywania i realizowania działań gospodarczych z uwzględnieniem ich wymiaru ekonomicznego i prawnego.

Będzie przygotowany do pracy na stanowiskach operacyjnych, analitycznych i menedżerskich w przedsiębiorstwach sektora prywatnego i publicznego, kancelariach radcowskich, organizacjach i instytucjach (publicznych i pozarządowych) w kraju i za granicą.

Kierunek Ekonofizyka (studia drugiego stopnia) – celem studiów na tym kierunku jest interdyscyplinarne kształcenie, wyposażające studentów w umiejętności stosowania zaawansowanych metod i modeli matematyki i fizyki w obszarze ekonomii. Absolwent kierunku zdobywa umiejętność programowania i eksploatacji informatycznych systemów projektowania i analizy rynków finansowych. Będzie on przygotowany do pracy w charakterze zarządzającego funduszami finansowymi, analityka rynków finansowych oraz doradcy instytucji finansowych jak i analityka procesów zachodzących w sferze realnej gospodarki. Będzie mógł podjąć pracę w bankach, firmach ubezpieczeniowych, dużych korporacjach. Kierunek ten jest adresowany do absolwentów studiów przyrodniczych (zwłaszcza fizycznych ) jak i ekonomicznych.

Kierunek prawno – ekonomiczny i ekonofizyka są jeszcze jednak w toku zatwierdzania przez ministra ds. szkolnictwa wyższego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz