Aglomeracja Sport

Przy okazji Półmaratonu – pomagaj

Zbiórka 4. Poznań Półmaraton jest okazją, by zebrać pieniądze na Panterę X – wózek dla aktywnych, skrojony na miarę potrzeb Michała, który po zawale tętnicy Adamkiewicza przestał chodzić. Z aktywnego 30-latka stał się zależnym od innych, sparaliżowanym człowiekiem. Jest skazany na wózek- teraz jeździ na wypożyczonym sprzęcie, ale ze względu na paraliż przytył i pojawiły się głębokie odleżyny, więc wózek jest za mały.

Każdy może pomóc, angażując się w półmaratonową zbiórkę biegową.  Na Siepomaga.pl zebrano już ponad połowę pieniędzy na wózek, brakuje jeszcze 3,3 tyś. zł. Pozostałą część dofinansuje państwowy fundusz. Każdy, komu idea pomagania przez bieganie jest bliska, może dorzucić się do zbiórki. Być może uda się ukończyć bieg nie tylko w kilometrach, ale też w tysiącach – tych brakujących do nowego wózka.

– Zbiórki biegowe cieszą się ogromną popularnością na Zachodzie. Maraton Londyński jest największą tego typu akcją charytatywną, podczas której co roku biegacze biją rekordy dobroczynności. Pomaganie „przy okazji” ma olbrzymią moc, ponieważ wyzwala pozytywne emocje, z którymi łączy się okazja – mówi Patryk Urban z internetowej platformy Siepomaga.pl. Dodaje, że Siepomaga propaguje biegi charytatywne od 2009r., kiedy Matt, Brytyjczyk mieszkający w Poznaniu, założył pierwszą w serwisie zbiórkę biegową i zebrał 1 tyś.zł na rzecz podopiecznych Fundacji Dzieci Niczyje.

Potrzeba niewiele – trochę chęci i zaangażowania, aby kolejny bieg był czymś więcej niż poprzedni – pomocą dla człowieka, któremu choroba odebrała nogi. W niedzielę 3 kwietnia w Poznaniu w nogach biegaczy jego szansa!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz