Aglomeracja

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

festiwal nauki i sztuki  Foto: festiwal nauki i sztuki

festiwal nauki i sztuki Foto: festiwal nauki i sztukiPonad 350 imprez, kilkuset pracowników naukowych i studentów, około 1000 wolontariuszy i prawie 600 szkół z całej Wielkopolski. To tylko podstawowe liczby związane z tegorocznym Festiwalem Nauki i Sztuki. Nie można oczywiście pominąć kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

Przez trzy dni (od wtorku do czwartku) osiem publicznych uczelni oraz Polska Akademia Nauki już po raz czternasty zaprezentuje się wszystkim, którzy są ciekawych świata.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to wystawy, wykłady, koncerty, prezentacje i efektowne eksperymenty. Wszystko to ma udowodnić, że uczelnie nie kończą się na murach okalających ich budynki. To przede wszystkim pasje ludzi, którzy tam pracują i się uczą.

Oferta Festiwalu co roku przygotowywana jest tak, by mogli z niej skorzystać uczniowie, studenci, ale także rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnuczkami… jednym słowem wszyscy. Dodatkową zachętą może być również to, że udział w Festiwalu jest bezpłatny.

O tym jak bogata jest oferta tegorocznej imprezy niech świadczy program pierwszego dnia Festiwalu:

09:00 – 09:30 – PODPIS CYFROWY Wydział Matematyki i InformatykiAula C

09:00 – 09:30 – GRANICE POSTRZEGANIA, CZYLI HISTORIA KOMUNIKACJI CZŁOWIEKA Z KOMPUTEREM Wydział Matematyki i InformatykiAula A

09:00 – 09:30 – DZIAŁANIA NA WIELOŚCIANACH – Wydział Matematyki i InformatykiAula B

09:00 – 17:00 – MAKRO- I MIKROŚWIAT SIECI NACZYŃ KRWIONOŚNYCH – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Hol

09:00 – 10:00 – KLEJE W BUDOWNICTWIE – Budynek Wydziału Technologii Drewna, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 136, I piętro

09:00 – 09:30 – OWADY – WROGOWIE CZY SPRZYMIERZEŃCY CZŁOWIEKA? Kolegium Cieszkowskich Sala 126, I piętro

09:00 – 10:00 – JAK WYKONAĆ PREPARAT MIKROSKOPOWY, CZYLI TAJEMNICE KUCHNI HISTOLOGICZNEJ Kolegium CieszkowskichSala Ćwiczeniowa i Laboratorium Histologiczne Zakładu, I piętro

09:00 – 09:45 – OBCE GATUNKI DRZEW I KRZEWÓW W LASACH – DOBRODZIEJSTWO CZY ZAGROŻENIE DLA POLSKIEJ PRZYRODY – Kolegium CieszkowskichSala na I piętrze

09:00 – 15:30 – OSAD CZYNNY, CZYLI KTO OCZYSZCZA NASZE ŚCIEKI – Ośrodek Nauki PANHol Ośrodka Nauki PAN

09:00 – 15:30 – STACJA PALIW W TWOJEJ KUCHNI – DOMOWE SPOSOBY OTRZYMYWANIA CZYSTEGO PALIWA BIODIESEL – Ośrodek Nauki PAN – Hol Ośrodka Nauki PAN

09:00 – 09:45 – JAK OPISYWANO I JAK OPISUJE SIĘ DRZEWOSTANY W URZĄDZANIU LASU? – Kolegium Cieszkowskich – Sala na parterze

09:00 – 15:30 – NA TROPIE… – Ośrodek Nauki PAN – Hol Ośrodka Nauki PAN

09:00 – 15:30 – MIKROKAPSUŁKOWANIE – Ośrodek Nauki PAN – Hol Ośrodka Nauki PAN

09:00 – 15:30  – ELEKTROFOREZA W MYDELNICZCE – STOISKO INTERAKTYWNE – Ośrodek Nauki PAN – Hol Główny

09:00 – 15:30 – WYBRANE ASPEKTY ZAPŁODNIENIA IN VITRO U ZWIERZĄT – STOISKO INTERAKTYWNE – Ośrodek Nauki PAN – Hol Ośrodka Nauki PAN

09:00 – 10:00 – WYKORZYSTANIE ENERGII GEOTERMALNEJ I NISKOTEMPERATUROWEJ – POMPY CIEPŁA – Budynek Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – Sala 219

09:00 – 10:00 – WYSTĘP ARTYSTYCZNY – Ośrodek Nauki PAN – Sala Duża

09:00 – 10:00 – BIOL TOP MODELS, CZYLI KOMÓRKA W SZPILKACH NA WYBIEGU – Ośrodek Nauki PAN – Sala Duża

09:00 – 15:30 – KONSULTACJE DERMATOLOGICZNE – Ośrodek Nauki PAN – Hol Ośrodka Nauki PAN

09:00 – 09:15 – NAJWAŻNIEJSZE TŁUSZCZE W DIECIE CZŁOWIEKA – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuSala A

09:15 – 10:00 – CZY WARTO PATRZEĆ POD NOGI? – KILKA SŁÓW O PODŁOŻU BUDOWLANYM – Budynek Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuSala 111

09:15 – 09:30 – DZIKIE KOTY REJONU AMURU – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuSala A

09:30 – 14:00 – MATEMATYKA CZY SZTUKA? – Wydział Matematyki i InformatykiHol Główny

09:30 – 10:00 – OWADY – WROGOWIE CZY SPRZYMIERZEŃCY CZŁOWIEKA? – Kolegium Cieszkowskich Sala 126, I piętro

09:30 – 09:45 – ZIELONA INFRASTRUKTURA – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuSala A

09:45 – 10:15 – PODSTAWY KOMPRESJI DANYCH – Wydział Matematyki i Informatyki Aula C

09:45 – 10:15 – PRADZIADKOWIE KOMPUTERÓW, CZYLI PIERWSZE MASZYNY LICZĄCE – Wydział Matematyki i InformatykiAula B

09:45 – 10:15 – O LICZBACH, TRÓJKĄTACH I KODACH – Wydział Matematyki i InformatykiAula A

09:45 – 10:00 – WINNICA I PRODUKCJA WINA – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala A

09:50 – 10:35 – OPIEŃKI – SMACZNY GRZYB JADALNY CZY ZABÓJCA DRZEW? – Kolegium CieszkowskichSala na I piętrze

09:50 – 10:35 – MONITORING LASÓW W POLSCE – Kolegium CieszkowskichSala na parterze

10:00 – 16:00 – SPRAWIEDLIWY HANDEL – PREZENTACJA POSTEROWA – Wydział TeologicznyBudynek A, parter

10:00 – 16:00 – DZIECI ŻOŁNIERZE – PREZENTACJA POSTEROWA – Wydział TeologicznyBudynek A, parter

10:00 – 16:00 – PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIJAN WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE – Wydział TeologicznyBudynek A, parter

10:00 – 16:00 – WYSTAWA FOTOGRAFICZNA DOKUMENTUJĄCA DOŚWIADCZENIE MISYJNE AKM W IZRAELU I AUTONOMII PALESTYŃSKIEJ – JEROZOLIMA 2010 – Wydział TeologicznyAula A

10:00 – CIEŃ NIEWIDZIALNEGO. CZY COŚ, CO NIE ZAISTNIAŁO MOŻE RZUCAĆ CIEŃ? – Wydział TeologicznyAula A

10:00 – 18:00 – ZWIEDZANIE PRACOWNI LUTNICZEJ – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu Katedra Lutnictwa Muzycznego

10:00 – 11:00 – O ISTOCIE RYTMIKI. RYTMIKA JAKO POSZUKIWANIE RELACJI POMIĘDZY MUZYKĄ A CZŁOWIEKIEM – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w PoznaniuSala Rytmiki

1010:00 – 18:00 – WYSTAWA NARODZINY SKRZYPIEC – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w PoznaniuHol Akademii Muzycznej

10:00 – 11:00 – WYKORZYSTANIE ENERGII GEOTERMALNEJ I NISKOTEMPERATUROWEJ – POMPY CIEPŁA – Budynek Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 219

10:00 – 11:00 – MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE WOKÓŁ NAS – Budynek Wydziału Technologii Drewna, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Hala nr 8

10:00 – 13:00 – OBEJRZEĆ TO CO NIEWIDZIALNE – Katedra Mikrobiologii Ogólnej i ŚrodwiskowejSala Ćwiczeniowa, I piętro

10:00 – 11:00 – PRODUKCJA TRADYCYJNYCH I ARTYSTYCZNYCH DREWNIANYCH MATERIAŁÓW PODŁOGOWYCH – Budynek Wydziału Technologii Drewna, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuSala 430

10:00 – 10:45 – ZWIERZĘ Z PROBÓWKI – CZY TO MOŻLIWE? – Kolegium im. K. Gawęckiego, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala Wykładowa

10:00 – 10:30 – OWADY – WROGOWIE CZY SPRZYMIERZEŃCY CZŁOWIEKA? Kolegium CieszkowskichSala 126, i piętro

10:00 – 11:00 – JAK WYKONYWAĆ PREPARAT MIKROSKOPOWY CZYLI TAJEMNICE KUCHNI HISTOLOGICZNEJ – Kolegium Cieszkowskich Sala Ćwiczeń i Laboratorium Histologiczne Zakładu, I piętro

10:00 – 10:45 – WSPÓŁCZESNA METEOROLOGIA W OBLICZU GLOBALNYCH ZMIAN KLIMATU – Budynek Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala Ćwiczeń Katedry Meteorologii

10:00 – 10:15 – MOJE HOBBY – FOTOGRAFIA CYFROWA – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

10:00 – 10:15 – ZADŁUŻENIE POLAKÓW – DLACZEGO LUDZIE BIORĄ – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 260

10:05 – 10:35 – POWIEDZ JAKIEJ MUZYKI SŁUCHASZ, A POWIEM CI KIM JESTEŚ – Ośrodek Nauki PANSala 311

10:05 – 10:35 – JAK SIĘ ODŻYWIAĆ BY BYĆ ZDROWYM, PIĘKNYM I MĄDRYM? – Ośrodek Nauki PANSala 312

10:15 – 11:00 – PEJZAŻE ŚWIATŁEM MALOWANE – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala A

10:15 – 11:00 – ZASTOSOWANIE TELEDETEKCJI SALITARNEJ W BADANIACH ŚRODOWISKA PRZYRODNICZEGO – Budynek Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuSala 111

10:15 – 11:00 – AUTOPREZENTACJA, CZYLI JAK SPRZEDAĆ NAJLEPSZY TOWAR NA RYNKU-SAMEGO SIEBIE – Ośrodek Nauki PAN Sala Duża

10:15 – 10:30 – ZAPORA TRZECH PRZEŁOMÓW W CHINACH – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

10:15 – 10:30 – JOGURT – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuSala 260

10:30 – 11:00 – CZY KARTEZJUSZ I NEWTON GRALI W GRY TRÓJWYMIAROWE? – Wydział Matematyki i Informatyki Aula A

10:30 – 11:00 – NUMERYCZNE ZABAWY Z LICZBĄ T T – Wydział Matematyki i Informatyki Aula B

10:30 – 10:45 – GALERIA NAJSŁYNNIEJSZYCH URBANISTÓW – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

10:30 – 10:45 – BAKTERIE MLEKOWE – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuSala 260

10:40 – 11:10 – SZARA I KOLOROWA. O MUZYCE OLGI NEUWIRTH – Ośrodek Nauki PANSala 311

10:40 – 11:25 – SKANOWANIE PRZESTRZENI LASEREM – Ogród Dendrologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Ogród Dendrologiczny Wydziału Leśnego UP w Poznaniu i Wydziałowa Pracownia SIP i Fotogrametrii

10:40 – 11:25 – LASY I GOSPODARKA LEŚNA NA OBSZARZE AGLOMERACJI POZNAŃSKIEJ – Kolegium Cieszkowskich Sala na parterze

10:40 – 11:10 – MAGICZNA MOC ZIÓŁ – Ośrodek Nauki PAN Sala 312

10:45 – PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIJAN WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE – Wydział TeologicznyAula A

10:45 – 11:00 – EKOLOGICZNE BUDYNKI – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuSala 263

10:45 – 11:00 – PRZESTRZEGANIE DIETY – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 260

10:50 – 11:35 – WSPÓŁCZESNA METEOROLOGIA W OBLICZU GLOBALNYCH ZMIAN KLIMATU – Budynek Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuSala Ćwiczeń Katedry Meteorologii

11:00 – 12:00 – OGRÓD DENDROLOGICZNY UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU – Ogród Dendrologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuStart wycieczki – brama główna Ogrodu od strony ul. Niestachowskiej

11:00 – 11:45 – KROWA JAKO BIOREAKTOR – Kolegium im. K. Gawęckiego, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuSala Wykładowa

11:00 – 12:30 – ZWIERZĘ Z PROBÓWKI – CZY TO MOŻLIWE? – Kolegium im. K. Gawęckiego, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 08

11:00 – 11:45 – JAK PRZEDŁUŻYĆ ŻYCIE KWIATÓW? – Kolegium Zembala Sala 2

11:00 – 11:30 – WPŁYW WÓD KOPALNIANYCH Z KOPALNI ODKRYWKOWEJ WĘGLA BRUNATNEGO NA JAKOŚĆ WÓD RZECZNYCH – FAKTY I MITY – Budynek Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 111

11:00 – 12:00 – JAK WYKONAĆ PREPARAT MIKROSKOPOWY, CZYLI TAJEMNICE KUCHNI HISTOLOGICZNEJ – Kolegium CieszkowskichSala Ćwiczeniowa i Laboratorium Histologiczne Zakładu, I piętro

11:00 – 11:15 – OGRODY JAPOŃSKIE – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

11:00 – 11:15 – ŚWIĘTA LUDOWE W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 260

11:10 – 11:50 – BIOTECHNOLOGICZNE PROBLEMY KSENOTRANSPLANTACJI – Ośrodek Nauki PAN Sala Duża

11:15 – 11:45 – PODPIS CYFROWY – Wydział Matematyki i Informatyki Aula C

11:15 – 11:45 – JAK GENUS DECYDUJE O WYGLĄDZIE POWIERZCHNI I ZASUPŁANIU WĘZŁA – Wydział Matematyki i Informatyki Aula A

11:15 – 11:45 – DZIAŁANIA NA WIELOŚCIANACH – Wydział Matematyki i InformatykiAula B

11:15 – 12:00 – IMPROWIZACJA JAKO JEDNA Z FORM DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu Sala Rytmiki 010

11:15 – 11:30 – GOLCE – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

11:15 – 11:30 – OGRODY. OGRÓD UŻYTKOWY – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 260

11:20 – 11:50 – ROŚLINY ALARMUJĄ – Ośrodek Nauki PAN Sala 312

11:20 – 11:50 – WIELKA WODA. PRZYCZYNY POWODZI I MOŻLIWOŚCI JEJ PRZECIWDZIAŁANIA – Ośrodek Nauki PANSala 311

11:30 – PRACA Z NAJPIĘKNIEJSZYM WIDOKIEM NA ŚWIECIE – Wydział Teologiczny Aula A

11:30 – 12:00 – ROLNICTWO EKOLOGICZNE – MAGIA, FILOZOFIA CZY SPOSÓB NA ŻYCIE? – Budynek Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 111

11:30 – 11:45 – DŹWIĘK W BIOTECHNOLOGII – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

11:30 – 11:45 – OGRÓD JAPOŃSKI – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 260

11:30 – 11:45 – MITY I FAKTY O ODCHUDZANIU – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 260

11:45 – 12:00 – ROŚLINY OZDOBNE – NOWE ODMIANY – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

11:45 – 12:00 – ZWIERZĘTA LEŚNE – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 260

12:00 – 12:30 – PODSTAWY KOMPRESJI DANYCH – Wydział Matematyki i Informatyk iAula C

12:00 – 12:30 – GRANICE POSTRZEGANIA, CZYLI HISTORIA KOMUNIKACJI CZŁOWIEKA Z KOMPUTEREM – Wydział Matematyki i Informatyki Aula A

12:00 – 13:00 – WYKORZYSTANIE ENERGII GEOTERMALNEJ I NISKOTEMPERATUROWEJ – POMPY CIEPŁA – Budynek Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 219

12:00 – 13:00 – MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE WOKÓŁ NAS – Budynek Wydziału Technologii Drewna, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Hala nr 8

12:00 – 12:45 – BUDUJEMY KOMPUTER – Kolegium im. K. Gawęckiego, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Pracownia Komputerowa

12:00 – 12:30 – ROŚLINY MIĘSOŻERNE – ZIELONI KILERZY – Budynek Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuSala 111

12:00 – 12:30 – DO CZEGO POTRZEBNE SĄ NAM NOWE SZARE KOMÓRKI? – Ośrodek Nauki PAN Sala 3

1212:00 – 13:00 – JAK WYKONAĆ PREPARAT MIKROSKOPOWY, CZYLI TAJEMNICE KUCHNI HISTOLOGICZNEJ – Kolegium CieszkowskichSala Ćwiczeniowa i Laboratorium Histologiczne Zakładu, I piętro

12:00 – 13:00 – WYKORZYSTYWANIE ENERGII GEOTERMALNEJ I NISKOTEMPERATUROWEJ – POMPY CIEPŁA – Budynek Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuSala 219 (Meteorologia)

12:00 – 12:45 – KROWA JAKO BIOREAKTOR – Kolegium im. K. Gawęckiego, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 015

12:00 – 12:30 – ULEPSZANIE ROŚLIN UPRAWNYCH DLA WYŻYWIENIA LUDZKOŚCI – Ośrodek Nauki PAN Sala 311

12:00 – 12:30 – UWAGI DO PROFILAKTYKI I REHABILITACJI ZABURZEŃ GŁOSU U NAUCZYCIELI – Ośrodek Nauki PAN Sala Duża

12:00 – 12:15 – WYBRANE GATUNKI CHRONIONE ZWIERZĄT W POLSCE – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 260

12:15 – MISJE, ETNOGRAFIA I ARCHEOLOGIA W ARKTYCE. HISTORIA PEWNEJ PASJI NAUKOWEJ – Wydział Teologiczny Aula A

12:15 – 13:00 – MUZYKA PERKUSYJNA INSPIRACJĄ DO INTERPRETACJI PRZESTRZENNO – RUCHOWEJ – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu Sala Rytmiki 010

12:15 – 12:30 – MIKRO RNA W KANCEROGENEZIE – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

12:30 – 12:45 – IN VITRO – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

12:40 – 13:10 – W POSZUKIWANIU MUZYKI ŹRÓDEŁ – WIELOKULTUROWE POLESIE – Ośrodek Nauki PAN Sala 311

12:40 – 13:10 – POKAŻ MI SWÓJ JĘZYK, A…POWIEM CI CO ZJADASZ!? – Ośrodek Nauki PAN Sala 312

12:40 – 13:10 – ANTYKONCEPCJA I SEKSUALNOŚĆ – Ośrodek Nauki PAN Sala Duża

12:45 – 13:15 – CZY KOŁA MOGĄ BYĆ KWADRATOWE? CZYLI SŁÓW KILKA O MIERZENIU ODLEGŁOŚCI – Wydział Matematyki i Informatyki Aula C

12:45 – 13:15 – JAK ZAWIĄZAĆ KRAWAT? – Wydział Matematyki i Informatyki Aula B

12:45 – 13:15 – O LICZBACH, TRÓJKĄTACH I KODACH – Wydział Matematyki i Informatyki Aula A

12:45 – 13:30 – KROWA JAKO BIOREAKTOR – Kolegium im. K. Gawęckiego, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 015

12:45 – 13:00 – BIOLOGIA MIŁOŚCI – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

12:45 – 13:00 – SYSTEM KSZTAŁCENIA W ROSJI – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 260

13:00 – TAJNE ARCHIWA WATYKAŃSKIE – O PREFEKTACH, HISTORII I KWERENDACH – Wydział TeologicznyAula A

13:00 – 14:00 – OGRÓD DENDROLOGICZNY UNIWERSTYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU – Ogród Dendrologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuStart wycieczki – brama główna Ogrodu od strony ulicy Niestachowskiej

13:00 – 14:30 – ZWIERZĘ Z PROBÓWKI – CZY TO MOŻLIWE? – Kolegium im. K. Gawęckiego, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 08

13:00 – 14:00 – JAK WYKONAĆ PREPARAT MIKROSKOPOWY, CZYLI TAJEMNICE KUCHNI HISTOLOGICZNEJ – Kolegium Cieszkowskich Sala Ćwiczeniowa i Laboratorium Histologiczne Zakładu, I piętro

13:00 – 13:15 – DOMY PRZYJAZNE ŚRODOWISKU – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

13:00 – 13:15 – KONIE – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 260

13:15 – 14:00 – ILE WAŻY NASZE CIAŁO W RUCHU? – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu Sala Rytmiki 010

13:15 – 13:30 – BANKOWOŚĆ ELEKTRONICZNA – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

13:15 – 13:30 – MOSKWA – MIASTO – PAŃSTWO – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 260

13:20 – 13:50 – OD RAGTIME’U DO FUNKY – ROLA FORTEPIANU W MUZYCE JAZZOWEJ – Ośrodek Nauki PAN Sala 311

13:20 – 13:50 – FILTRATORZY W ŚWIECIE ZWIERZĄT – Ośrodek Nauki PAN Sala 312

13:20 – 13:50 – EFEKTY SPINOWE W NANOSTRUKTURACH MAGNETYCZNYCH I ICH WYKORZYSTANIE W ELEKTRONICE SPINOWEJ – Ośrodek Nauki PAN Sala Duża

13:30 – 14:00 – JAK GENUS DECYDUJE O WYGLĄDZIE POWIERZCHNI I ZASUPŁANIU WĘZŁA – Wydział Matematyki i Informatyki Aula A

13:30 – 14:00 – NUMERYCZNE ZABAWY Z LICZBĄ TT – Wydział Matematyki i Informatyki Aula B

13:30 – 13:45 – GIEŁDA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

13:45 – WYCIECZKA PO RZYMIE ŚLADAMI KONSTANTYNA WIELKIEGO – Wydział TeologicznyWydział Teologiczny, Aula A

13:45 – 14:00 – ALTERNATYWNE ŹRÓDŁA ENERGII – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

14:00 – 15:00 – CZY ZDOLNOŚCI MUZYCZNE MOŻNA MIERZYĆ? – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu Sala Marszałkowska

14:00 – 14:30 – ROŚLINY? TEŻ IN VITRO? – Ośrodek Nauki PAN Sala 312

14:00 – 14:30 – ŻYWNOŚĆ BIOAKTYWNA CZYNI CUDA – Ośrodek Nauki PAN Sala Duża

14:00 – 14:30 – PRAWA CZŁOWIEKA A POLICJA – Ośrodek Nauki PAN Sala 311

14:00 – 14:15 – WSZYSTKO O MAKARONIE – Collegium Maximum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Sala 263

14:15 – 14:45 – CZY KARTEZJUSZ I NEWTON GRALI W GRY TRÓJWYMIAROWE? – Wydział Matematyki i Informatyki Aula A

14:15 – 14:45 – CZY KOŁA MOGĄ BYĆ KWADRATOWE? CZYLI SŁÓW KILKA O MIERZENIU ODLEGŁOŚCI – Wydział Matematyki i Informatyki Aula C

14:15 – 14:45 – JAK ZAWIĄZAĆ KRAWAT? – Wydział Matematyki i Informatyki Aula B

14:40 – 15:10 – NAUKOWIEC I DUŻE PIENIĄDZE? TO MOŻLIWE – Ośrodek Nauki PAN Sala 311

14:40 – 15:10 – WPŁYW DOPALACZY NA ZACHOWANIE MŁODZIEŻY – Ośrodek Nauki PAN Sala Duża

15:00 – 15:45 – MELODIA W KONSTRUKCJACH PRZESTRZENNO – RUCHOWYCH – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu Sala Rytmiki 010

15:00 – 17:00 – WYPRAWA DO WNĘTRZA ROŚLIN, CZYLI SOLARNA FABRYKA ŻYWNOŚCI – Kolegium CieszkowskichSala Ćwiczeń Katedry Botaniki

16:00 – PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE: FRANCISZEK (Scenariusz: Wojciech Bąk (1907 – 1961)) – Wydział Teologiczny Aula A

16:00 – 16:45 – KONTRASTY W RUCHU I PRZESTRZENI – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu Sala Rytmiki 010

17:00 – MIKROŚWIAT WEWNĄTRZ DŹWIĘKU. TECHNIKI GRANULARNE – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu Studio Muzyki Elektroakustycznej

17:00 – 19:00 – POWER NORDIC WALKING – Centrum Kultury Fizycznej Początek zajęć i zbiórka osób przy ul. Dojazd 7

17:00 – 19:00 – GLONY JAKO GRUPA EKOLOGICZNA – ĆWICZENIA Z WYKORZYSTANIEM TECHNIK MIKROSKOPOWYCH – Kolegium Cieszkowskich Sala Ćwiczeń Katedry Botaniki

19:00 – MISYJNY DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY – film KRWAWY DIAMENT – Wydział TeologicznyCentrum Kultury Fara – Cafe Misja, Poznań, ul. Gołębia 1

19:00 – W ROMANTYCZNYM NASTROJU – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu Aula Nova

20:30 – SPINNING MARATON – Centrum Kultury Fizycznej Początek zajęć i zbiórka osób przy ul. Dojazd 7.

Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Festiwalu – tutaj.

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium

Pogoda w Poznaniu

°C
___
______
  • Low Temp. ___°C
  • High Temp. ___°C
___
______
Listopada 24th 2020, wtorek
°C
   ___
  • TEMPERATURE
    °C | °C
  • HUMIDITY
    %
  • WIND
    m/s
  • CLOUDINESS
    %
  • SUNRISE
  • SUNSET
  • śR 25
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • CZW 26
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • PT 27
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • SOB 28
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • NIE 29
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • PON 30
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %