POZnań

Rychtujemy się na wybory do rad osiedli

wybor  Foto:

urna wyborczaZbliżają się wybory do rad osiedli, które odbędą się 20 marca. Przygotowania już się rozpoczęły.

W ramach przeprowadzonej reformy funkcjonalnej cały obszar miasta Poznania objęty jest jednostkami pomocniczymi – osiedlami. Do końca 2010 r. było 69 osiedli, w ramach przeprowadzonej reformy i połączenia niektórych dotychczasowych osiedli obecnie są 42 osiedla. W 34 osiedlach wybieranych będzie 15 członków rad osiedli w przypadku 8 osiedli liczących powyżej 20 tys. mieszkańców wybieranych będzie 21 członków rad osiedli. Po raz pierwszy wybory do wszystkich rad osiedli odbędą się w jednym terminie. 20 marca 2011 r. zostały zarządzone wybory do 42 rad osiedli – jednostek pomocniczych miasta Poznania.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym:
– przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do obwodowych komisji wyborczych trwa do 15 lutego 2011 r. – Urząd Miasta Poznania, Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta ul. Libelta 16/20, pok. 107,102 os. Bohaterów II Wojny Światowej 36A, pok. 23, ul. Słowackiego 22, pok. 150, ul. Matejki 50, pok. 218 ul. Wierzbięcice 45, pok. 1 – w godzinach urzędowania (poniedziałki 7.30 do 17.00 od wtorku do piątku od 7.30 do 15.30
– przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na członków rady osiedla do 18 lutego 2011 r. – zgłoszenia te przyjmowane będą w wyżej podanych miejscach, w dniach 7-11 i 14-15 lutego 2011 r., w godz. od 800 do 15 30 oraz w dniach od 16 do 18 lutego 2011 r. w godz. od 800 do 19 00

Druki zgłoszeń na kandydatów członków komisji wyborczych oraz na kandydatów do rad osiedli są dostępne w wyżej podanych miejscach oraz stronach internetowych www.poznan.pl/osiedla lub www.poznan.pl poprzez wejście w zakładkę Portal Osiedlowy oraz bip.city.poznan.pl – w dziale „Informacje bieżące” (komunikaty i ogłoszenia, inne komunikaty).

Informacje w sprawie wyborów można uzyskać pod numerami telefonu, 878-4168, 878-4153 oraz na stronach internetowych.

Osiedle STARE MIASTO*
Osiedle STARE WINOGRADY
Osiedle NOWE WINOGRADY POŁUDNIE
Osiedle NOWE WINOGRADY PÓŁNOC
Osiedle NOWE WINOGRADY WSCHÓD
Osiedle NARAMOWICE
Osiedle UMULTOWO
Osiedle RADOJEWO-MORASKO
Osiedle PIĄTKOWO*
Osiedle JANA III SOBIESKIEGO I MARYSIEŃKI
Osiedle OSTRÓW TUMSKI-ŚRÓDKA-ZAWADY-KOMANDORIA
Osiedle GŁÓWNA
Osiedle WARSZAWSKIE-POMET-MALTAŃSKIE
Osiedle ANTONINEK-ZIELINIEC-KOBYLEPOLE
Osiedle CHARTOWO*
Osiedle RATAJE*
Osiedle ŻEGRZE
Osiedle SZCZEPANKOWO-SPŁAWIE-KRZESINKI
Osiedle KRZESINY-POKRZYWNO-GARASZEWO
Osiedle GŁUSZYNA
Osiedle STAROŁĘKA-MINIKOWO-MARLEWO
Osiedle ŚWIERCZEWO
Osiedle ZIELONY DĘBIEC
Osiedle WILDA*
Osiedle ŚW. ŁAZARZ*
Osiedle GÓRCZYN
Osiedle GRUNWALD POŁUDNIE*
Osiedle GRUNWALD PÓŁNOC
Osiedle STARY GRUNWALD
Osiedle ŁAWICA
Osiedle JUNIKOWO
Osiedle FABIANOWO-KOTOWO
Osiedle KWIATOWE
Osiedle JEŻYCE*
Osiedle OGRODY
Osiedle SOŁACZ
Osiedle WINIARY
Osiedle WOLA
Osiedle KRZYŻOWNIKI-SMOCHOWICE
Osiedle KIEKRZ
Osiedle STRZESZYN
Osiedle PODOLANY

34 osiedlach wybieranych będzie 15 członków rad osiedli w przypadku 8 osiedli liczących powyżej 20 tys. mieszkańców wybieranych będzie 21 członków rad osiedli (osiedla te oznaczone gwiazdką)

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Dość brudu i bałaganu w bloku nr 3 na os. Kosmonautów! Dozorczyni razem ze swoimi kolegami bezdomnymi zrobiła z naszego bloku slums, wszyscy menele śpią na klatce schodowej za jej przyzwoleniem i aprobatą, dochodzi do paradoksu gdzie my mieszkańcy musimy odwracać głowy i zatykać nosy wychodząc na korytarz czy też wchodząc do windy. Nasze dzieci narażone są na kontakt z płynami ustrojowymi tych meneli!!! Co innego gdy chłopaki napiją się piwa na korytarzu albo pies nasika, menel nie nasika na klatce schodowej – on przecież tam śpi – nasika na korytarzu, a dozorczyni woli zbierać złom ze swoim kulawym kolegą niż sprzątać. Zobaczcie sobie ten syf w wsypie.
    Piszcie maile ze skargami najlepiej na adres office@psmwinogrady.pl, nasz zarząd nic z tym nie zrobi, trzeba narobić dużo szumu wokół tematu. Ja maila wysłałem, jeśli będzie trzeba wyślę też do gazety. zaproście tę stronę do znajomych – razem możemy coś zrobić. W rozproszeniu nie mamy szans! Panowie jeśli widzicie na waszym piętrze menela przegnajcie go albo najlepiej zadzwońcie na straż miejską (tel. 986) nie musicie podawać nazwiska.

    Nie możemy się godzić na to że nasz blok stanie się śmierdzącym ściekiem, to nie jest opuszczony fort, my tu mieszkamy i płacimy za to pieniądze, to my jesteśmy u siebie a nie oni!
    to w kontekście wyborów do rad osiedli, zapraszam na FACEBOOK profil OSIEDLE KOSMONAUTÓW