POZnań

Lodowisko w całym mieście!

Lodowy Poznań  Foto: gsm

Lodowy Poznań Foto: gsmW całym praktycznie mieście chodniki zamieniły się w lodowiska! Od kilku godzin pada deszcz, który praktycznie natychmiast marznie. Nieco lepiej wygląda sytuacja na ulicach. Tutaj od czasu do czasu można spotkać piaskarki. Swoje robią również jeżdżące samochody.

Deszcz padać będzie do około 22:00, potem ma zacząć padać śnieg. Temperatura będzie cały czas poniżej zera! Może to oznaczać bardzo trudne warunki na drogach i chodnikach!

Już teraz trudno iść chodnikami w centrum Poznania. Piasek, którymi były posypane pokrywa teraz lód. Najgorzej jest w miejscach, w których jeszcze do południa leżało “błoto śniegowe”, które teraz zamarzło i pokryło się dodatkowo warstwą zamarzniętego deszczu.

Spacery przy takiej pogodzie mogą niestety zakończyć albo u chirurga, albo w najlepszym wypadku siniakami na… Warto także pomyśleć o osobach starszych. Być może macie sąsiadów, którym moglibyście zrobić zakupy? Dla ludzi młodych takie ślizgawki na chodnikach mogą być nawet dobrą okazją do zabawy, dla osób starszych są bardzo niebezpieczne.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz