OSTATNI DZIEŃ MISTRZOSTW W BARCELONIE

vikor röthlin  Foto: bcn2010.org

vikor röthlin Foto: bcn2010.orgNiedziela jest ostatnim dniem 20. lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Barcelonie. W maratonie wystartowało dzisiaj dwóch poznaniaków: Adam Draczyński oraz Henryk Szost. Obaj trenują na co dzień w klubie Grunwald Poznań.

Maraton zwyciężył reprezentant Szwajcarii Viktor Röthlin, który na metę przybiegł w czasie 2:15,31. Najlepszy Polak, Mariusz Giżyński (Sporting Międzyzdroje), zajął 12 miejsce. Poznaniacy niestety nie dotarli do mety. Zarówno Adam Draczyński jak i Henryk Szost zeszli z trasy biegu.

Jednak to nie koniec występów Wielkopolan w Barcelonie!

Dziś wieczorem o godzinie 20:15 rozpocznie się finał biegu na 3000 m z przeszkodami. Wystąpi w nim Tomasz Szymkowiak z Orkanu Września. Podczas eliminacji Tomek zdobył 3 czas. Jest zatem duża szansa na podium.

Trzymamy kciuki!

Wcześniej swoją szansę na występ w eliminacjach tego biegu zmarnował niestety Hubert Prokop z Grunwaldu Poznań.