Poznań Porsche Open – pierwszy dzień pechowy dla Polaków

Poznań Porsche Open  Foto: Poznań Porsche Open

Poznań Porsche Open Foto: Poznań Porsche OpenDziś na kortach turnieju swoje mecze rozgrywało dwóch Polaków. Nie był to dla nich szczęśliwy dzień.

Grzegorz Panfil po krótkim dość meczu musiał uznać wyższość Słowaka. Andriej Martin potrzebował zaledwie 56 minut, by pokonać naszego zawodnika 0:6, 2:6. Cóż, zagrałem słaby mecz – powiedział Panfil zanim schował się do szatni.

Dłużej walczył na korcie Marcin Gawron. Jego pojedynek z Antonio Veićem trwał 146 minut! Mecz z Chorwatem miał swoją dramaturgię. Obaj zawodnicy zasłużyli na zwycięstwo, obaj obronili po dwie piłki meczowe. Porażka Marcina Gawrona wzięła się stąd, że Antonio Veić miał o jednego meczbola więcej – opowiada Dominika Kaszyńska, która śledzi wszystkie mecze. W trzecim secie Polak prowadził 3:1 i wszystko wyglądało dla niego dobrze. Jego zwycięstwa chciała publiczność, chciał tego bardzo również Marcin Gawron, ale posłuszeństwa odmówiły mięśnie… Masażyści próbowali coś zaradzić, jednak skurcze trzymały zbyt mocno. Veić błyskawicznie zdobył cztery kolejne gemy, a do następnego przyłożył się raczej średnio. Ostateczny wynik meczu Gawron – Veić zakończył się zwycięstwem Chorwata 7:5, 5:7, 4:6.

Oto pozostałe wyniki pierwszego dnia turnieju.

MACHADO Rui (POR) – MINAR Ivo (CZE) 6:2, 2:6, 6:4

AGUILAR Jorge (CHI) – KUZNETSOV Andrey (RUS) 5:7, 1:6.

Dzisiaj na korcie pojawią się kolejni Polacy. Dawid Olejniczak zagra z Dustinem Brownem, a Jerzy Janowicz zmierzy się z Peterem Luczakiem. Polakom będzie można także kibicować w grze podwójnej.