Relacja Lech – Zagłębie 2-0 !!!

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2010.05.15  Foto: Paweł Rychter

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2010.05.15Po ostatnich kilkunastu kolejkach kiedy to Lech niepokonanie rozprawia się z rywalami w stolicy wielkopolski wszystkie serca biją z Lechem. Czy po 17 latach powróci do Poznania tytuł Mistrza Polski? Jeszcze w ostatni wtorek było prawie pewne że tytuł pojedzie do Krakowa. Jenak niefortunna interwencja Mariusza Jopa dała Lechowi fotel lidera i ogromną szansę na zwycięstwo.

Ostatnie 90 minut zmagań drużyn Kolejorza i Zagłębia Lubin będziemy dla was relacjonować na żywo od godziny 17.
Zapraszamy!

90+2′ Sędzie kończy mecz, LECH MISTRZEM POLSKI
90+1′ ostatnie wybicie Kotorowskiego i  strzał Wilka w nogi obrońcy, może trzeci gol?
90+1′ Zmiana w Zagłębiu, a Kibice śpiewają “Ke sera sera, Lech Mistrzostwo ma!!!”
89′ zmiana w Lechu, schodzi strzelec bramki Robert Lewandowski, za niego zagra Tomasz Mikołajczak
88′ aut dla Lecha
88′ Kibice cały czas śpiewają i do ostatniej chwili rozgrzewają zawodników
86′ zmiana w drużynie Zagłębia
85′ aut dla Lecha, i zmiana w drużynie Lecha, za Stilića wchodzi Wilk
84′ Lewandowski rozpoczął świetny rajd na bramkę gości jednak akcja rozsypała się
83′ Zagłębie ponownie bliskie zdobycia bramki, jednak Kotorowski wybija
82′ rzut rożny dla gości, jednak z niego brak bezpośredniego zagrożenia
81′ Iniac ratuje bramkę Lecha po dosyć długiej ofensywie Zagłębia
79′ Zagłębie ponownie atakuje, Kotorowski nie bez problemu jednak wyłapuje płaski strzał
79′ Plizga bliski zdobycia bramki dla Zagłębia
77′ zmiana w Lechu, boiskko opuszcza Peszko, żegnany owacjami na stojąco, za niego wejdzie Marcin Kikut
76′ Iniac i Arboleda fantastycznie blokują ataki Zagłębia
75′ Peszko faulowany jednak gra nie wstrzymana i zaraz po tym wrzut z autu dla Lecha
74′ Lech dośrodkowuje jednak stoperzy Zagłębia skuteczni
73′ gracze Zagłębia rozpychają się jak mogą ale jednak Lechici są o wiele lepiej przygotowani i nie dają się wybić z rytmu
72′ zmiana w Zagłebiu Plizga za Kedziorę
71′ rożny dla Lecha z lewego boku, i piłka w siatce jednak bramka nie uznana, spalony
70′ Peszko z prawej strony boiska płaską piłka podawał jednak niecelnie i atak zakończony
69′ Gancarczyk na murawie po zderzeniu z zawodnikiem gości jednak wszystko dalekie od faulu
68′ rożny dla gości fatalnie wykończony prze Nhamoinesu, piłka ląduje za bamką
66′ Gancarczyk wślizgiem w polu karnym powstrzymuje atak Zagłębia, jednak piłka odbija się od napastnika i wznawia Kotorowski
65′ gra częściej toczy się na połowie Lecha jednak to Lechici ją kontrolują
64′ goście próbują wygryźć Lechowi zwycięstwo jednak tak ogłuszający doping jaki panuje na stadionie zdaje się upewniać nas iż to już niemożliwe 🙂
63′ Lech o mało nie traci bramki jednak gdzie tam obrońca się znalazł i wybił piłkę
61′ kibicie krzyczą ‘idź stąd’ 🙂 do Ekwueme po tym jak atakuje słownie graczy Lecha
58′ GGGGOOOOLLLL Lewandowski umieszcza piłkę w bramce po przepięknym strzale na bramkę gości w sytuacji jeden na jeden
57′ rzut rożny dla gości
55′ Bosacki przecina podanie Zagłębia i wybija piłkę na aut
54′ Lewandowski strzela przepiękną bombę w bramkę gości jednak bramkarz wybija na rożny
53′ Stilic przed okazją strzenia brami jednak chyba obrońca pomógł sobie ręką
52′ gra przeniosła się na środek pola gdzie  nie bardzo wiadomo o co chodzi 🙂
50′ mogło być groźnie jednak Lewandowski nie porozumiał się z kolegami i akcja zakończyła się przejęciem piłki przez gości
48′ rożny dla Lecha, Kryvets stracił równowagę strzelając z voleya i piłka ląduje na górnej siatce bramki gości
47′ Peszk wznawia z autu, po czym faulowany jest Wojtkowiak i Lech wznawia kilka metrów od rogu pola karnego gości, jednak bez większego zagrożenia, po paru chwilach połka jest na aucie i wznawia Lech
45′ rozpoczęła się druga połowa meczu, kibice praktycznie ani na moment nie zamilkli, cały czas zagrzewają Lechitów do gry

Wisła od 36′ minuty prowadzi z Odrą Wodzisław 1:0 po strzale Małeckiego. Jednak jeżeli obie drużyny wygrają czego oczywiście życzymy to w Poznaniu będzie ogromna feta. Na stadionie przy Bułgraskiej atmosfera podekscytowania i niedowierzania. Czy faktycznie po 17 Mistrzem Polski będzie Lech Poznań? Zostały ostanie 45′ minut meczu, zapraszamy po przerwie.

45+1′ Bartczak dostaje żółtą kartkę (czwarta w tym meczu dla Zagłębia), po czym goście wznawiają z wolnego i próbują strzelać ale strzał był w trybuny
45′ rożny dla gości bez zagrożenia dla bramki Lecha, Bartczak przetrzymał piłkę i próbował dośrodkować jednak ponad bramką
45′ atak gości przerwany przez naszego stopera
43′ Lewandowskiego samotny rajd na bramkę gości przerywa stoper, wybijając piłkę na aut, po aucie rzut rożny dla Lecha wykona Stilić, jednak akcja nie zagraża gościom
42′ Peszko lewą stroną pola próbował się przedrzeć jednak dwóch stoperów do niego dopadło i odebrało piłkę
40′ bardzo ładna akcja Lecha ze środka pola jednak Stilić strzela bardzo niecelnie płaską piłkę
39′ Lewandowski sam na sam z bramkarzem przed okazją strzelania drugiej bramki dla Lecha jednak piłka za daleko zagrana wyłapana została przez bramkarza gości
37′ ponownie wolny dla gości około 20 metrów od bramki Lecha, strzela Ekwueme jednak z akcji niewiele wynika
36′ prawą stroną Bartczak dośrodkowuje w pole karne Lecha jednak Kotorowski świetnie rozstawiony wybija
36′ wszyscy kibice na stadionie oglądają mecz na stojąco, widok niesamowity
34′ wolny dla Zagłębia około 20 metrów od bramki Lecha. Bartczak strzelał jednak bardzo niecelnie a Kotorowski odprowadził piłkę po za linię
33′ Wotkowiak powstrzymuje Micanskiego
32′ i znowu goście faulują jakby nie mieli już nic innego do robienia, czy będzie kartka? jednak nie tylko aut i to dla gośći
30′ żółta kartka dla Nhamoinesu
30′ Bandorowski wznawia grę z wolnego jednak jego wybicie jest niecelne i goście mają możliwość przejęcia inicjatywy
28′ rożny dla gości, jednak piłka wbita przez Lechitę na środkowe pole
28′ Stilić atakuje lewą stroną boiska ale stoperzy gości są troszkę szybsi
27′ wolny dla gości na połowie Lecha
25′ żółta kartka dla Stasiaka
23′ wolny dla Lecha i GOOOOLLLLLLL po samobójczym strzale Kędziory
22′ faul Ekwueme za co otrzymał żółtą kartkę,
20′
rzut wolny dla Lecha na wysokości pola karnego gości, bardzo ładnie zagrany jednak świeca puszczona przez Lewandowskiego w polu karnym nie mogła być dobrze wykończona
19′ Bandorowski przy prawej linii autowej próbował podawać jednak za mocno i grę wznawia bramkarz gości
17′ Micanski z około 30 metrów strzela w okienko jednak Kotorowski wybija na rożny z którego i tak nie ma zagrożenia dla bramki Lecha
15′ faulu na Gancarczyku, akcja nie przerwana piłka wybita  na aut
14′ Kryvets podaje na wysokości linii rzutu rożnego w pole karne jednak dobrze rozstawiony bramkarz gości wybija piłkę oddalając zagrożenie
14′ Bandorowski próbował zaskoczyć bramkarza gości jednak za wysoko strzelał
13′ rożny dla Zagłębia, jednak akcja przebiegła pomyślnie dla Lecha i goście pogubili się
12′ faul Kryvetsa na Bartczaku, na razie bez kartki, wznawiają goście na wysokości swojego pola karnego
11′ bardzo ładne długie podanie do Gancarczyka jednak trochę za mocne i piłka dla gości z autu po ich stronie
10′ Zagłębie na polu karnym Lecha próbuje coś zrobić jednak akcja przerwana przez sędziego
9′ Stilić zgubił piłkę w środku pola…
9′ Lewandowski głodny bramki strzela jednak niecelnie
8′ próba podania do Lewandowskiego ze środka pola od Gancarczyka kończy się przejęciem gości
6′ aut dla Lecha pod bramką Zagłębia i dośrodkowanie, Wojtkowiak podaje jednak piłka wypada z pola karnego
5′ gra w środku pola, zespoły sprawdzają się na wzajem kto będzie szybszy, Lewandowski próbował zagrozić bramce Zagłębia jednak został nabity i wznawiają goście od swojej bramki
4′ rzut wolny dla gości
2′ Peszko próbował dośrodkować jednak niecelnie i wznawiają goście
1′ Lechci tradycyjnie w biagło granatowych strojach, a goście na czrno
1′ i sędzia Małęk gwiżdże rozpoczynając najciekawsze spotkanie 30. kolejki Ekstraklasy
0′ zespoły wychodzą na murawę witane owacjami na stojąco przez fanów zajmujących 13 tyś miejsc na stadionie przy ulicy Bułgarskiej
0′atmosfera na stadionie gorąca drużyn jeszcze nie ma na stadionie ale kibicie rozgrzewają atmosferę

Kotorowski, Gancarczyk, Arboleda, Bandrowski,Lewandowski,Kryvets,Stilić,Peszko,Bosacki,Injac,Wojtczak