Aglomeracja

ZTM frontem do klienta – tak nagle?

Dworzec autobusowy na Ratajach  Foto: Radosław Maciejewski, fotoportal.poznan.pl

Dworzec autobusowy na Ratajach Foto: Radosław Maciejewski, fotoportal.poznan.plPunkty Obsługi Klienta ZTM czynne będą także w pięć kolejnych sobót oraz dwie niedziele (14, 21, 28-29 czerwca oraz 5-6 i 12 lipca). To bynajmniej nie troska o pasażera, ale konieczność pozyskania 400 tysięcy użytkowników karty Peka. Nie wywiązanie się z limitu może grozić odebraniem miastu unijnej dotacji

Prowadzona przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu kampania informacyjna powoduje coraz większe zainteresowanie wyrabianiem przez pasażerów karty PEKA. Przypominamy, że od 1 lipca 2014r. karta PEKA będzie nie tylko nośnikiem biletów okresowych, ale także tPortmonetki, z której będzie można opłacać przejazdy jednorazowe – pisze ZTM w komunikacie.

Tylko przez 12 dni czerwca do ZTM wpłynęło 6628 wniosków na kartę PEKA (z czego ok. 3 tys. przez internet), rekord padł w czwartek – 12 czerwca (802 wnioski). Dla porównania przez cały maj 2014 wniosków wpłynęło 10,8 tys. Łącznie wydano już około 220 tys. kart PEKA (w tym 700 kart PEKA Junior).

Czytnik systemu PEKA, w tle Dyrektor ZTM Bogusław Bajoński Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz