ZNICZE W POZNANIU…

foto: lepszyPOZNAN.pl - opera w zalobie  Foto:

foto: lepszyPOZNAN.pl - opera w zalobieW Warszawie ludzie spontanicznie przychodzą pod Pałac Prezydencki, gdzie zapalają znicze i składają wiązanki kwiatów. W Poznaniu kilka zniczy zostało zapalnych pod Pomnikiem Czerwca’56. Obok pomnika zostały także opuszczone do połowy masztu flagi. Flagi opuszczono również na budynku Urzędu Miasta. Czarne flagi zawisły natomiast między innymi na Zamku i budynku UAM. Flagi z kirem pojawiły się również w niektórych oknach prywatnych mieszkań na przykład na Placu Wolności.

O godzinie 14:00, w kościele św. Wojciecha na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu, rozpocznie się Msza św. celebrowana przez bp. Marka Jędraszewskiego w intencji ofiar katastrofy. Na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem Mszy kościół jest już pełen.

Marszałek Bronisław Komorowski ogłosił tygodniową żałobę narodową.

Msza św. celebrowana przez bp. Marka Jędraszewskiego w intencji ofiar katastrofy.Msza św. celebrowana przez bp. Marka Jędraszewskiego w intencji ofiar katastrofy.Poznań równiez w żałobie plac im. Adama MickiewiczaPoznań równiez w żałobie plac im. Adama MickiewiczaPoznań równiez w żałobie plac im. Adama MickiewiczaPoznań równiez w żałobie plac im. Adama MickiewiczaPoznań równiez w żałobie plac im. Adama MickiewiczaPoznań równiez w żałobie plac im. Adama MickiewiczaPoznań równiez w żałobie plac im. Adama MickiewiczaPoznań równiez w żałobie Pomnik ofiar KatyńskichPoznań równiez w żałobie Pomnik ofiar KatyńskichPoznań równiez w żałobie Pomnik ofiar Katyńskich

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz