K U L T U R A

Znakomity koncert szwedzkiej artystki Elin Rehn

Elin Rehn - Dom Tramwajarza 18.11.2022  Foto: LepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Elin Rehn ze Szwecji wystąpiła w poznańskim Domu Tramwajarza w miniony piątek, 18 listopada. Artystka niedawno wypuściła debiutancki album „Perennial”, który został bardzo dobrze przyjęty w jej rodzimym kraju.

Ta szwedzka artystka dorastała w Bjursås niewielkiej wsi w region w Szwecji. Fortepian matki stał się inspiracją do nauki gry i tworzenia muzyki. Po ukończeniu studiów na uniwersytecie ludowym Folkhögskola i uzyskaniu licencjatu na Akademii Muzycznej w Sztokholmie postanowiła dokończyć swój album.

Kiedy pisałam pierwszą piosenkę, byłam zainspirowana obrazem dwóch chmur. Jedna chmura nad drugą, a pomiędzy nimi deszcz. Ta na górze jest jasna, a ta na dole ciemna. To może być też klepsydra. Kiedy ją przekręcasz to nie ma ani góry, ani dołu. Ten obraz to coś co przewija się przez cały album – czytamy na stronie wydarzenia.

Płyta „Perennial” to pełny emocji album opowiadający o tym co nieuniknione – śmierci, utratą kogoś bliskiego oraz poczuciu smutku i zagubienia. To opowieść o podążaniu za marzeniami.

Muzyka, którą tworzy to kompozycje delikatne, ale też posiadające swój swoisty pazur.

Elin Rehn w najbliższym czasie wystąpi w klubie Stodoła supportując koncert Ani Dąbrowskiej.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz