POZnań

Zmiany komunikacyjne na Naramowickiej

Autobus MPK  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W nocy z piątku, 6 na sobotę, 7 maja, rozpocznie się remont ulicy Naramowickiej. Ulica będzie nieprzejezdna na odcinku od jej południowego krańca (styk z Aleją Praw Kobiet) do ulicy Hilczer-Kurnatowskiej. Swoje trasy zmienią autobusy obsługujące komunikację w tym rejonie. Zmiany będą dotyczyć także lokalizacji przestanków.

W związku z tym nastąpią zmiany w komunikacji autobusowej:

autobusy linii nr 144 i 146 jadące:

  • w kierunku ulicy Kurpińskiego i Starego Strzeszyna, od przystanku Bronisza pojadą ulicami: Naramowicką, Hilczer-Kurnatowskiej i Aleją Praw Kobiet do ulicy Łużyckiej i dalej trasą bez zmian
  • w kierunku ulicy Boranta od przystanku Os. Łokietka pojadą ulicami: Łużycką, Aleją Praw Kobiet i Hilczer-Kurnatowskiej do ul. Naramowickiej i dalej trasą bez zmian.

autobusy linii nr 167, 214, 224 i 911 jadące:

  • w kierunku ronda Śródka, ronda Kaponiera i Junikowa, od przystanku Bronisza pojadą ulicami: Naramowicką, Hilczer-Kurnatowskiej i Aleją Praw Kobiet do ul. Lechickiej i dalej trasą bez zmian
  • w kierunku Radojewa i Biedruska od przystanku Wilczy Młyn pojadą ulicami: Lechicką, Aleją Praw Kobiet i Hilczer-Kurnatowskiej do ul. Naramowickiej i dalej trasą bez zmian.

Wyłączone z użytkowania będą przystanki Rubież i Sielawy, natomiast na trasie objazdowej autobusy korzystać będą z przystanków autobusowych Os. Łokietka i Jasna Rola zlokalizowanych przy jezdni alei Praw Kobiet równolegle do przystanków tramwajowych (wszystkie linie) oraz z przystanków Naramowice w pasie tramwajowo-autobusowym równolegle do jezdni Alei Praw Kobiet (tylko linie nr 167, 214, 224, 911).

Autobusy linii dziennych pojadą trasami objazdowymi od soboty (7 maja), a linii nocnych od nocy z piątku na sobotę (z 6 na 7 maja).

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz