POZnań

Zmiana trasy nocnych tramwajów

Tramwaj nocny  Foto: ZTM

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w związku z koniecznością przeprowadzenia nocnych napraw torowisk w rejonie ronda Starołęka oraz na trasie PST, z początkiem marca wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu nocnej komunikacji tramwajowej i autobusowej.

Od nocy z 1 na 2 marca br., z uwagi na prace w rejonie ronda Starołęka, tramwaje linii nocnych nr 201 i 202 będą kursowały nie do Starołęki, lecz do Franowa.

W związku z tym, aby ułatwić podróżowanie w tej części miasta w czasie prowadzonych prac, autobusy linii nr 237 zostaną skierowane do Starołęki.

Linia nr 201: Os. SOBIESKIEGO – Trasa PST – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – Kórnicka – Trasa Kórnicka – Piaśnicka – FRANOWO (nie kursuje w noce z poniedziałków na wtorki)

Linia nr 202: RONDO KAPONIERA – Święty Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – Kórnicka – Trasa Kórnicka – Piaśnicka – FRANOWO (kursuje tylko w noce z poniedziałków na wtorki zamiast linii nr 201)

Linia nr 237: STAROŁĘKA – Starołęcka– Zamenhofa – Jana Pawła II – Rondo Śródka – Zawady – GŁÓWNA / KOZIEGŁOWY

Natomiast od nocy z 3 na 4 marca br. do nocy z 21 na 22 marca br. we wszystkie noce z wtorku na środę, ze środy na czwartek i z czwartku na piątek (tj. 5/6, 6/7, 7/8, 12/13, 13/14, 14/15, 19/20, 20/21 i 21/22 marca) – linia tramwajowa nr 201 zostanie dodatkowo skrócona do przystanku Słowiańska. Na pozostałym odcinku trasy PST kursować będą autobusy linii T21.

Linia nr 201: SŁOWIAŃSKA – Trasa PST – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – Kórnicka – Trasa Kórnicka – Piaśnicka – FRANOWO (nie kursuje w noce z poniedziałków na wtorki)

Linia T21: OS. SOBIESKIEGO – Szeligowskiego – Mieszka I – SŁOWIAŃSKA – Piątkowska – al. Solidarności – Mieszka I – Szeligowskiego – Szymanowskiego – Smoleńska – Os. SOBIESKIEGO (nie kursuje w noce z poniedziałków na wtorki)

Autobusy linii T21 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie, również na tych położonych równolegle do stacji PST „Szymanowskiego”, „Kurpińskiego”, „Lechicka/Poznań-Plaza” i „Aleje Solidarności”.

Użyte w artykule zdjęcia: ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz