POZnań

Zintegrujmy komunikacyjnie Zintegrowane Centrum Komunikacyjne

Poznań City Center - jak dojść na dworzec?  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Zintegrujmy komunikacyjnie Zintegrowane Centrum Komunikacyjne – taką prośbę wystosował prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny

Jak informuje Paweł Marciniak, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania – Osobiste doświadczenia oraz liczne informacje od mieszkańców i podróżnych były powodem podjęcia przez Urząd Miasta Poznania próby zintegrowania systemu znaków dla mieszkańców Miasta i naszych gości jaki obowiązuje w obiektach zwanych potocznie Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym. Po wielu spotkaniach i trudnych ustaleniach (każdy miał swój system znaków na terenie ZCK, wynikający z różnych przepisów i celów) Urząd Miasta, jego jednostki (ZDM, ZTM) i spółka PKS oraz PKP i Trigranit kończą prace nad możliwie spójnym systemem komunikatów jaki ma obowiązywać w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym oraz wokół niego.

Czy to oznacza poprawę? Miejmy nadzieję, że tak. Szkoda tylko, że przez ponad dwa miesiące urząd był głuchy na lawinę krytyki skierowanej przeciwko centrum handlowym z aneksem dworcowym, który powstał w Poznaniu. Czyżby stare przysłowie – jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę – miało się sprawdzić? Tylko kto zyska? Cały czas łudzę się, że pasażerowie.

Poznań City Center - jak dojść na dworzec? Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz