Sport

Zimowo na Chwiałce

Chwiałka - lodowisko im. W. Ludwiczaka  Foto: POSiR

Za oknami upały sięgające ponad 30 stopni Celsjusza, a na Chwiałce temperatura iście zimowa. 31 lipca na lodowisko im. Witalisa Ludwiczaka wyjechali pierwsi łyżwiarze. Na razie z obiektu korzystają hokejowe kluby sportowe i łyżwiarki synchroniczne, przygotowujący się do sezonu. Lodowisko zostanie otwarte dla publiczności z początkiem września.

Użytkowanie obiektu przy aktualnych warunkach pogodowych jest możliwe dzięki zadaszeniu, które zostało wykonane przed kilkoma laty. Dzięki temu drużyny hokejowe mogą już teraz przygotowywać się do rozgrywek. Z tej możliwości korzystają między innymi poznańskie Kozice i Koziołki.

Kiedyś w sierpniu musieliśmy wyjeżdżać z Poznania w poszukiwaniu lodu – mówi Paweł Mateja, trener PTH Kozic Poznań. – Teraz mamy komfortowe warunki przygotowań na miejscu, więc możemy spokojnie przepracować okres przygotowawczy – dodaje Mateja.

Do Poznania przyjechały także łyżwiarki z Gdańska, aby na obiektach Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji trenować przed nowym sezonem. Przez najbliższe trzy tygodnie lodowisko jest zajęte od godziny 8 rano do późnego wieczora, w niektóre dni nawet do 22.

Przed kolejnym sezonem hokejowym Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji dokonały wymiany band hokejowych wokół lodowiska. Takie prace były konieczne ze względu na obecnie obowiązujące przepisy hokejowe. Bez nowych band poznańskie drużyny hokejowe nie mogłyby występować w rozgrywkach ligowych. Oprócz tego udało się zmodernizować system nagłośnienia oraz wyremontować pomieszczenia usługowe. W planach jest także utwardzenie parkingu przed lodowiskiem.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz