Sport

Zimowe bieganie na Malcie

Endu_Winter_Run_fot.W.Pawlowski1  Foto:

Około 400 osób uczestniczyło w Endu Winter Run. Zawody, które w sobotę odbyły się na Malcie były treningiem przed nadchodzącym sezonem i Poznań Triathlon 2014.

Endu_Winter_Run_fot.W.Pawlowski1Najszybciej na metę zlokalizowaną przy Malta Ski dobiegli Adam Konieczny (dystans 10,8,2 km, czyli 2 pętle wokół Jeziora Maltańskiego) oraz Paweł Troka (16,2 km, czyli 3 pętle). Nagrodzono też najlepsze zawodniczki, którymi okazały się Katarzyna Pastwa oraz Agniszka Pelc-Wanielista. W rywalizacji uczestniczyli pasjonaci sportu oraz profesjonaliści i ambasadorzy Poznań Triathlon 2014: maratończyk Przemysław Walewski oraz duet Jarosław Skiba-Marcin Suwart przygotowujący się do Paraolimpiady w Rio de Janeiro. Nie zabrakło też Mezo, który pobiegł razem z żoną.

– Biegło mi się bardzo dobrze. Dopisała też pogoda. Myślę, że w miarę upływu czasu forma będzie wzrastać – mówił zwycięzca krótszego dystansu, Adam Konieczny. – Zapraszam wszystkie osoby do biegania – dodał zawodnik, który na razie nie myśli wprawdzie o triathlonie, ale przygotowuje się do półmaratonu.

Na uczestników czekały dodatkowe atrakcje w ramach Apres Run. Po biegu zawodnicy mogli razem spędzić wolny czas, nawiązać nowe znajomości i wymienić się doświadczeniami, które mogą okazać się przydatne podczas kolejnych startów.

– Mamy nadzieję, że połączenie rywalizacji sportowej z Apres Run przypadło zawodnikom do gustu i odpowiednio zmotywowało ich do aktywności fizycznej – mówił Wojciech Kruczyński, organizator i imprezy. – Planujemy już kolejne treningi przed Poznań Triathlon 2014, które pozwolą miłośnikom sportu jak najlepiej przygotować się do sezonu i połączyć wysiłek fizyczny z dobrą zabawą w większym gronie.

To dopiero początek przygotowań do Poznań Triathlon 2014. Kolejne treningi biegowe dla „ludzi z żelaza i nie tylko” odbędą się 22 lutego i 8 marca. W międzyczasie (1 marca) zaplanowano też nietypową, bo halową odmianę triathlonu. Szczegóły na ten temat podamy wkrótce.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz