Aglomeracja

Zielone światło wsparcia!

Avenida na zielono  Foto: materiały prasowe

6 października to Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, które globalnie dotyka aż 17 milionów ludzi. Symboliczne oświetlanie budynków na zielono to domena wielu miejsc na całym świecie. Znane budowle, centra handlowe, a nawet budynki prywatne tego dnia połyskują kolorowym światłem.

Ideę zielonego światła promuje Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka”. To organizacja, która powstała w 1993 roku, a jej nadrzędnym celem jest wspieranie dzieci, młodzieży i dorosłych z MPD. Zajęcia, terapie, Dzienny Ośrodek Terapeutyczny i różnorakie warsztaty edukacyjne są obszarami, w których „Żurawinka” wypełnia swoją misję.

Jak mówi Prezes Stowarzyszenia, Anna J. Nowak: Dziękuję, w imieniu naszej społeczności, za włączanie się do akcji dawania zielonego światła Osobom z MPD.

Stowarzyszenie zapraszamy poznaniaków do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się czwartek, 6 października a placu Wolności od godziny 17:00, a zakończy się ok. 20:00 wspólnym dawaniem zielonego światła wsparcia i nadziei.

Akcję “DAJEMY ZIELONE ŚWIATŁO” wspierają różne instytucje podświetlając na zielono swoje budynki, m.in. Avenida.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz