Żeby było lepiej musi być najpierw gorzej.

ul. Przybyszewskiego przy Szamarzewskiego  Foto:
ul. Przybyszewskiego przy Szamarzewskiego

W Poniedziałek (23.XI.2009) rozpocznie się przebudowa zachodniej jezdni ulicy Przybyszewskiego na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do ulicy Szamarzewskiego.
Drogowcy pragną wykorzystać sprzyjającą pogodę do wykonania prac zaplanowanych do realizacji w przyszłym roku oraz obowiązującą obecnie organizację ruchu.

ul. Przybyszewskiego przy Szamarzewskiego
ul. Przybyszewskiego przy Szamarzewskiego

Zakres prac obejmuje: przebudową konstrukcji jezdni dostosowaną do obecnego natężenia ruchu, wymianę nawierzchni jezdni na nową – tzw. „cichą nawierzchnię”, przebudowę chodników, wymianę przykanalików i studzienek ściekowych.
Kierowców obowiązywać będzie istniejąca organizacja ruchu związana z przebudową ulicy Żeromskiego. Dodatkowo, zamknięty będzie wjazd w zachodnią jezdnię ulicy Przybyszewskiego z ulicy Dąbrowskiego.
Po zakończeniu przebudowy zachodniej jezdni ulicy Żeromskiego, czyli po 30 listopada 2009 roku, pojazdy ciężarowe nadal obowiązywać będzie objazd: z dwóch pasów ulicy Niestachowskiej ulicami św. Wawrzyńca, Polską, Bułgarską, Grunwaldzką do ulicy Reymonta. Z zachodniej jezdni ulicy Żeromskiego do ulicy Dąbrowskiego będą mogły korzystać samochody o tonażu do 3,5 tony. Do czasu zakończenia przebudowy ulicy Przybyszewskiego obowiązywać będzie również aktualna organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Bułgarskiej i Grunwaldzkiej.
Na przebudowywanym odcinku ulicy Przybyszewskiego funkcjonować będzie komunikacja tramwajowa oraz zachowane zostaną przejścia dla pieszych.
Planowany termin zakończenia robót drogowych został wyznaczony na 20 grudnia 2009 roku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz