Sport

Zbliżają się #JedyneTakieDerby

Warta Poznań - KKS Lech Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Zaplanowany na 17 września mecz piłkarzy Warty Poznań i Lecha Poznań w 8. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Sprzedaż biletów na #JedyneTakieDerby wystartuje w przyszłym tygodniu.

To będzie już siódmy mecz najwyżej notowanych zespołów piłkarskich stolicy Wielkopolski od momentu powrotu Warty Poznań do PKO Bank Polski Ekstraklasy w 2020 roku. Dwa pierwsze pojedynki derbowe, których gospodarzem byli „Zieloni”, odbyły się na stadionie w Grodzisku Wlkp. Niemal dokładnie rok temu Warta gościła Lecha na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Tak będzie również w tym sezonie – #JedyneTakieDerby odbędą się przy ul. Bułgarskiej.

Kluby podpisały już umowę w tej sprawie, a jednorazową zgodę na zmianę miejsca rozegrania meczu wydała Warcie Poznań Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN.

Tak jak w ubiegłym sezonie, derby Poznania, których gospodarzem będzie Warta, zostaną rozegrane na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Zdecydowaliśmy się przenieść ten mecz z Grodziska Wlkp. głównie z myślą o kibicach, aby jak najwięcej ludzi mogło obejrzeć pojedynek dwóch najlepszych poznańskich drużyn w Ekstraklasie. Dla klubu jest to też decyzja biznesowa – więcej osób na trybunach oznacza bowiem wyższe wpływy do budżetu. Wierzymy w to, że wrześniowy mecz będzie przede wszystkim prawdziwym świętem sportowym w stolicy Wielkopolski i kolejnym dowodem na to, że są to #JedyneTakieDerby – mówi członek zarządu Warty Poznań, Maciej Wojdyło i dodaje: – Cieszymy się, że jest w mieście miejsce, w którym mogą się odbyć piłkarskie derby, ale nadal priorytetem dla Warty jest powrót do Poznania i możliwość rozgrywania oficjalnych meczów ligowych na nowym stadionie przy Drodze Dębińskiej.

Posiadacze sezonowych karnetów na mecze Warty Poznań w tym sezonie oraz karnetów na rundę jesienną mają zagwarantowane miejsce na trybunach podczas derbów. W przyszłym tygodniu ruszy sprzedaż biletów na ten pojedynek.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz